مهر/ نامزد جمهوريخوهان در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ در آمريکا و مدعيِ دموکرات پيروزي در اين رويداد، هر دو به خبر اثربخشي واکسن جديد کرونا واکنش نشان دادند.

به گزارش شبکه تلويزيوني سي‌اِن‌بي‌سي، شرکت «فايزر» (يکي از مهم‌ترين شرکت‌هاي داروسازي دنيا) امروز دوشنبه در بيانيه‌اي اعلام کرد که واکسن کروناي توليدي اين شرکت تأثيرگذاري بيش از ٩٠ درصد در پيشگيري از کرونا به همراه داشته و اين نتيجه بيشتر از حد انتظار بوده است.
در بيانيه شرکت مذکور در اين خصوص آمده است که اثرگذاري واکسن ضد کروناي اين شرکت «روزي بزرگ براي بشريت» و «نوري در انتهاي تونل» به شمار مي‌رود.
به گزارش شبکه تلويزيوني الجزيره، دونالد ترامپ نامزد جمهوريخوهان در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ در اين در پيامي توئيتري خصوص اعلام کرد: بازار بورس رشد کرد. واکسن کرونا به زودي! گزارش‌ها از اثربخشي ۹۰ درصدي حکايت دارد. اخبار بسيار عاليست!

از سوي ديگر، «جو بايدن» مدعي پيروز انتخابات رياست جمهوري در امريکا نيز در اين باره اعلام کرد: خبر خوبي است؛ اما استفاده گسترده از آن براي عموم مردم تا چند ماه آينده طول خواهد کشيد.
گفتني است، شرکت آمريکايي فايزر و شرکت آلماني BioNTech اعلام کردند مرحله سوم آزمايشات گسترده‌اي که روي واکسن جديد انجام شده حاکي از آن است که اين محصول تا ۹۰ درصد در پيشگيري از ابتلا به کرونا موثر بوده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar