فارس/ دفتر رياست جمهوري اوکراين از ابتلاي رئيس جمهوري اين کشور به کرونا و قرنطينه شدن وي خبر داد.

منابع خبري غروب دوشنبه به وقت تهران به نقل از دفتر رياست جمهوري اوکراين  اعلام کردند که «ولوديمير زلنسکي» به کرونا مبتلا شده است.
خبرگزاري «رويترز» در اين زمينه به نقل از دفتر رياست جمهور اوکراين نوشت که آزمايش کروناي زلنسکي مثبت اعلام شده است. بنابر اعلام دفتر رياست جمهوري اوکراين، زلنکسي هم اينک وضعيت مساعدي دارد و از قرنطينه به  انجام کارهاي محوله مشغول است.
«بوريس جانسون» نخست وزير انگليس، از جمله مقامات ارشد جهان است که چندي قبل به کرونا مبتلا شد و پس از بستري شدن از اين بيماري جان به در برد.
طبق آخرين آمار دانشگاه «جانز هاپکينز» دستکم ۵۰ ميليون و ۳۲۵ هزار و ۷۲ نفر از مردم سراسر جهان به کروناويروس آلوده شده‌اند و از آن ميان يک ميليون و ۲۵۵ هزار و ۴۸۹ نفر نيز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۲ ميليون و ۹۸۰ هزار و ۴۷۲ نفر بهبود يافته‌اند.
آمريکا همچنان بيشترين تعداد مبتلايان به کرونا و قربانيان اين ويروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هشت ميليون و ۵۰۷ هزار و ۷۵۴ مورد ابتلا و ۱۲۶ هزار و ۱۲۱ مورد فوتي و برزيل با پنج ميليون و ۶۶۴ هزار و ۱۱۵ مورد ابتلا و ۱۶۲ هزار و ۳۹۷ مورد فوتي در رده‌هاي دوم و سوم کشورهاي جهان با بيشترين تعداد مبتلايان به کوويد-۱۹ قرار دارند

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar