ايرنا/ «ماريا زاخارووا» سخنگوي وزارت امور خارجه روسيه اعلام کرد که راهکار نظامي براي حل مناقشه قره باغ وجود ندارد.

زاخارووا روز دوشنبه در گفت و گو با راديو اکومسکو گفت: ما رويکرد خود در مورد حل مناقشه قره باغ را بسيار صريح اعلام کرده و يادآورشديم که راه حل نظامي براي اين مساله نمي بينيم اما از آنکارا بيانيه هاي ديگري به گوش رسيد.
وي افزود: فقط بار ديگر مي توانم موضع روسيه را در اين مورد اعلام کنم و کشور ما از راه حل نظامي براي حل و فصل اين بحران حمايت نمي کند و ما در زمان حاضر تلاش مي کنيم و از طرف هاي مناقشه مي خواهيم تا به اقدامات نظامي پايان دهند.  
اين در حالي است رجب طيب اردوغان رييس جمهوري ترکيه امروز اعلام کرد که جمهوري آذربايجان جنگ در قره باغ را تا کنترل کامل اين منطقه متوقف نخواهد کرد.
سخنگوي وزارت امور خارجه روسيه در حالي گفته است که مناقشه قره باغ راه حل نظامي ندارد که نيروهاي جمهوري آذربايجان بخش بزرگي از مناطق اشغالي پيرامون قره باغ را از اشغال ارمني ها آزاد کرده و در شبانه روز اخير هم شهر شوشا دومين شهر بزرگ قره باغ را هم به تصرف در آورده و به پيشروي به سوي خانکندي مرکز اين منطقه ادامه مي دهند.
درگيري‌هاي نظامي ميان نيروهاي جمهوري آذربايجان و ارمنستان از ۶ مهرماه گذشته آغاز شده است و به رغم اين که با دخالت ميانجيگران بين‌المللي سه بار توافق آتش بس ميان طرفين حاصل شده، اين درگيري‌ها بيش از يک ماه است همچنان با شدت ادامه دارد.
جمهوري آذربايجان در اين مناقشه با تکيه بر اصل حفظ تماميت ارضي خواستار پايان اشغالگري ارمنستان شده و از سوي ديگر طرف ارمني با استناد به اصل «حق تعيين سرنوشت» خواستار به رسميت شناخته شدن حقوق ارامنه در منطقه قره باغ شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar