فارس/ نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوري آمريکا در سخنراني هشدار داد ممکن است تا آماده شدن واکسن کرونا، 200 هزار آمريکايي ديگر به دليل ابتلا به اين ويروس جان خود را از دست بدهند.

«جو بايدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوري 2020 آمريکا روز دوشنبه درباره همه‌گيري ويروس کرونا و مقابله با اين ويروس صحبت کرد.
وي گفت با توجه به افزايش مبتلايان به ويروس کرونا، افزايش توليد تجهيزات حفاظت شخصي ضروري است.
بايدن با اشاره به آزمايش موفقيت آميز واکسن کروناي فايزر گفت حتي اگر واکسن فايزر به زودي مورد تاييد قرار بگيرد، براي ماه‌ها اين واکسن در دسترس نخواهد بود.
وي هشدار داد تا زماني که واکسن کرونا به صورت گسترده در دسترس قرار بگيرد ممکن است که آمريکا 200 هزار نفر ديگر را به دليل ابتلا به کرونا از دست بدهد.
نامزد حزب دموکرات گفت تاکيد کرد که وي رهبري جهاني آمريکا براي مبارزه با ويروس کرونا را بازيابي خواهد کرد.
بايدن اضافه کرد: «انتخابات به پايان رسيد و زمان آن فرا رسيده که رفتارهاي حزبي را کنار بگذاريم.»
وي ضمن درخواست از تمامي شهروندان آمريکايي براي استفاده از ماسک گفت: «استفاده از ماسک يک جمله سياسي نيست بلکه راهي خوب براي حرکت رو به جلوي کشور است که به بازگرداندن شرايط به وضعيت عادي کمک مي‌کند.»
نامزد حزب دموکرات گفت: «ما آمريکايي‌ هستيم و کشور ما از سوي ويروس کرونا مورد تهديد قرار گرفته و ما بايد اين کار را با هم انجام دهيم.»
شرکت داروسازي «فايزر» امروز دوشنبه اعلام کرده بود داده‌هاي اوليه از تزريق واکسن کرونا به داوطلبان، حاکي از ايمن بودن واکسن اين شرکت است.
اين شرکت پيش از اين در ماه مهر  اعلام کرده بود درخواست جواز براي توليد واکسن کرونا که در همکاري با شرکت آلماني «بيون تک» در آخرين مراحل آزمايشي قرار دارد، اواخر ماه نوامبر به نهادهاي مسئول نظارت بر کيفيت دارو در آمريکا تسليم خواهد شد.
فايزر مي‌گويد، بررسي اوليه داده‌هاي مربوط به واکسن اين شرکت نشان مي‌دهد تزريق اين واکسن در ۹۰ درصد موارد باعث ايجاد مصونيت در برابر کرونا شده است. مطابق ادعاي اين شرکت آمريکايي، در آخرين مرحله  آزمايش باليني، تزريق اين واکسن به ۹۴ بيمار داوطلب به ايجاد هيچ عارضه جدي در آنها منجر نشده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar