تسنيم/ پادشاه عربستان سعودي در تماس تلفني با صدر اعظم آلمان و در واکنشي ديرهنگام، اقدام موهن نشريات فرانسوي در اهانت به ساحت مقدس پيامبر اسلام (ص) و همچنين حملات تروريستي در اروپا را محکوم کرد.

به نقل از واس، «سلمان بن عبدالعزيز» پادشاه سعودي ديشب در تماس تلفني با «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان به مواضع ضد اسلامي اخير فرانسه و انتشار کاريکاتورهاي موهن به پيامبر اکرم (ص) واکنش ديرهنگام نشان داد.

پادشاه عربستان در اين تماس تلفني گفت که رياض انتشار کاريکاتورهاي موهن به پيامبر اکرم (ص) و همچنين حملات تروريستي در اروپا را به شدت محکوم مي‎کند.

وي افزود: آزادي بيان يک ارزش اخلاقي است که باعث احترام و همزيستي بين ملت‌ها مي‌شود؛ نه اينکه ابزاري براي نفرت پراکني و درگيري فرهنگي و تمدني باشد.

سلمان بن عبدالعزيز با بيان اينکه عربستان ارتکاب عمليات تروريستي در فرانسه و اتريش را محکوم مي‎کند، تصريح کرد: مقابله با هرگونه افراطي گري و تروريسم ضرورت دارد.

پادشاه عربستان در ادامه اين گفت‌وگوي تلفني بر اهميت نزديکي بين پيروان اديان و تمدن‌ها و گسترش ارزش‌ها و ميانه‌روي و پرهيز از نفرت پراکني و خشونت تاکيد کرد.

وي اعلام کرد که دو طرف همچنين درباره روابط دوجانبه و راه‌هاي تقويت آن در زمينه‌هاي مختلف و حمايت از تلاش‌هاي صورت گرفته براي موفقيت کنفرانس جي 20 که ماه جاري در عربستان برگزار مي‌شود، بحث و تبادل نظر کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar