فارس/ وزارت دفاع ارمنستان با بيان اينکه جنگ در منطقه مورد مناقشه «قره‌باغ کوهستاني»‌ به پايان رسيده، بر لزوم تقويت بيش از پيش ارتش و نيروهاي نظامي اين کشور تاکيد کرد.

بعد از اطلاعيه نخست‌وزيري ارمنستان درباره امضاي توافقي با سران روسيه و جمهوري آذربايجان براي پايان دادن به جنگ در منطقه قره‌باغ، وزارت دفاع اين کشور بر اتمام درگيري‌ها در اين منطقه صحه گذاشت.

به نوشته وبگاه شبکه «الجزيره»، وزارت دفاع ارمنستان امروز (سه‌شنبه) در بيانيه‌اي اعلام کرد: «جنگ به پايان رسيده و کارهاي بسياري هست که بايد انجام شود. ما از همگان مي‌خواهيم که از هرگونه اقدام خرابکارانه اجتناب کنند».

در ادامه اين بيانيه آمده است: «ما بايد از اشتباهات گذشته درس بگيريم، به آينده نگاه داشته باشيم و ارتشي قوي بسازيم که مردم ارمنستان شايسته آن هستند».

بامداد امروز بود که «نيکل پاشينيان» نخست‌وزير ارمنستان اعلام کرد توافقنامه‌اي را با روسيه و جمهوري آذربايجان براي پايان دادن به جنگ در قره‌باغ امضا کرده است.

پاشينيان تصريح کرد: «اين پيروزي نيست، اما تا زماني که شما اذعان نکنيد که باخته‌ايد، شکستي در کار نخواهد بود. ما هرگز اذعان نمي‌کنيم که باخته‌ايم و اين آغاز عصر وحدت ملي براي ما خواهد بود». 

بعد از آن بود که رسانه هاي ارمنستان از شکل‌گيري تظاهرات در برابر ساختمان نخست وزيري اين کشور خبر دادند. معترضان ضمن مخالفت با توافق آتش‌بس، خواستار استعفاي پاشينيان از نخست وزيري شدند.

جمهوري‌هاي آذربايجان و ارمنستان بيش از يک ماه بود که در منطقه قره‌باغ کوهستاني وارد يک درگيري نظامي شده بودند. طي اين مدت سه بار بر سر توقف درگيري‌ها و آتش‌بس بشردوستانه توافق کردند که دو بار با ميانجي‌گري مسکو بود و بار سوم با ميانجي‌گري واشنگتن حاصل شد، اما هر بار اين توافق نقض و درگيري از سر گرفته شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar