مهر/ دادستان ارشد رسيدگي به تخلفات انتخاباتي آمريکا در اعتراض به حکم دادستان کل اين کشور مبني بر لزوم يافتن شواهدي مستدل درباره وقوع تخلف در انتخابات ۲۰۲۰، از سمت خود کناره‌گيري کرد.

به نقل از سي‌ان‌ان، «ريچارد پيلگر» مدير اداره رسيدگي به تخلفات انتخاباتي وزارت دادگستري آمريکا، در اقدامي اعتراضي، از سمت خود کناره‌گيري کرد.

استعفاي وي واکنشي است انتقادي به ابلاغيه «ويليام بار» دادستان کل آمريکا مبني بر لزوم انجام تحقيقاتي که به يافتن شواهدي مستدل درباره بروز تخلف در انتخابات ۲۰۲۰ منتهي شود.

اگرچه ويليام بار مدعي شده که ابلاغيه او به اين معنا نيست که وزارت دادگستري شواهدي مبني بر بروز تقلب در دست دارد؛ ريچارد پيلگر در استعفانامه خود نوشت: ابلاغيه دادستاني کل، سياست چهل ساله عدم مداخله در روند رسيدگي به تخلفات انتخاباتي را منسوخ مي‌کند.

گفته مي‌شود که اقدام ويليام بار در همسويي با دونالد ترامپ رئيس‌جمهور فعلي آمريکا انجام مي‌شود که از نتايج مبارزه انتخابي خود با جو بايدن نامزد دموکرات اين دور از رقابت‌ها ناراضي است و تهديد کرده که به ديوان عالي شکايت مي‌کند.

اتهام‌هاي ترامپ مبني بر بروز تقلب انتخاباتي با توسل به شيوه راي‌گيري پُستي و به موازات آن، ادعاي برخي از چهره‌هاي سرشناس حزب دموکرات که سيستم الکترال را زير سوال برده و مي‌گويند که نتيجه بايد بر مبناي راي مردمي باشد؛ به ترديدهاي موجود مبني بر غيردموکراتيک بودن روند راي گيري در آمريکا، دامن مي‌زند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar