تسنيم/ يک روزنامه رژيم صهيونيستي از عبور يک فروند هواپيماي اين رژيم از حريم هوايي مکه مکرمه خبر داد.

به نقل از فلسطين  اليوم، روزنامه صهيونيستي «يديعوت آحارونوت» اعلام کرد که يک هواپيماي اسرائيلي روز يکشنبه ، هنگام پرواز به هند، از فراز شهر مکه مکرمه عبور کرد، در حالي که مقامات سعودي در اين خصوص، توضيحي ندادند.

اين موضوع در توييتي توسط سردبير روزنامه « ايتاي بلومنتال» منتشر و توسط روزنامه يديعوت آحارونوت گزارش شده است.

بلومنتال نوشت:« بسيار زيبا ... يک هواپيماي اسرائيلي ديروز از فرودگاه بن گوريون (تل آويو) از اتيوپي به سوي هند پرواز و از آسمان شهرهاي جده و مکه در عربستان عبور کرد».

روزنامه صهيونيستي مذکور اين توئيت را با اسنادي از يک شرکت رديابي هواپيما پيوست کرد که نشان مي‌داد هواپيما قبل از اينکه از شهرهاي جده و مکه عبور کند ، در مسيري مستقيم از درياي سرخ پرواز مي‌کند.

يک هواپيماي صهيونيستي در اواخر ماه آگوست گذشته براي اولين بار از حريم هوايي عربستان سعودي عبور کرد. اين پرواز با يک هيئت آمريکايي- صهيونيستي از تل‌آويو به سمت ابوظبي بود.

در آن زمان منابع اعلام کردند که عربستان با عبور هواپيماهاي صهيونيستي از حريم هوايي عربستان موافقت کرده است.

همچنين داده هاي رديابي هواپيمايي در 23 سپتامبر نشان داد که يک هواپيماي مسافربري صهيونيستي در حال پرواز بر فراز حريم هوايي عربستان در مسير بحرين بوده است.

پس از اعلام توافق عادي سازي روابط امارات با رژيم اشغالگر صهيونيستي در اواسط ماه آگوست، عربستان با عبور هواپيماهاي صهيونيستي از آسمان اين کشور موافقت کرد.

امارات و بحرين دو توافق‌نامه عادي سازي روابط با رژيم صهيونيستي را در اواسط سپتامبر در کاخ سفيد و تحت نظارت «دونالد ترامپ » امضا کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar