ايرنا/ شوراي عالي دفاع لبنان به رياست ميشل عون رئيس‌جمهوري روز سه‌شنبه و براي مهار شيوع بيماري کرونا از ۱۴ نوامبر (۲۴ آبان) به مدت ۱۵ روز تعطيلي سراسري در اين کشور اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاري ملي لبنان، اين شورا که در کاخ رياست جمهوري در بعبدا برگزار شد، هدف از اين تعطيلي سراسري را کنترل و کند کردن شيوع بيماري خطرناک کرونا و حمايت از کادر پزشکي عنوان کرد.
اين شورا تصميم گرفت که براي کنترل و مهار ويروس کرونا از ۱۴ نوامبر (۲۴ آبان) تا ۲۹ نوامبر (۹ آذر) تعطيلي سراسري در لبنان اعلام کند که البته ‌ فرودگاه‌ها و برخي از بخش‌هاي ضروري شامل اين تعطيلي نمي‌شوند.
عون در ابتداي نشست اين شورا گفت: اوضاع ناشي از شيوع بيماري همه‌گير کرونا بسيار خطرناک شده است و همين مسئله اتخاذ تدابير لازم براي مهار و کاستن از عواقب آن را ضروري کرده تا مراکز و نهادهاي پزشکي و بهداشتند بهتر به وظيفه خود براي درمان مبتلايان عمل کنند.
رئيس‌جمهوري لبنان گفت: براي کنترل اين بيماري شهروندان بايد با تدابيري که اتخاذ خواهد شد همراهي کنند و دستورالعمل‌هاي پيشگيري از ابتلا به کرونا را رعايت کنند.
وزارت بهداشت لبنان ديروز دوشنبه در گزارشي اعلام کرد که شمار مبتلايان به کرونا در اين کشور به ۹۵۳۵۵ تن رسيده که ۷۳۲ تن از آن ها جان خود را از دست دادند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar