ايرنا/ باشگاه اسير فلسطين سه‌شنبه شب اعلام کرد که "کمال ابو وعر" اسير فلسطيني ساعتي پيش در زندان رژيم صهيونيستي به شهادت رسيده است.

به گزارش خبرگزاري "شهاب" فلسطين، ابو وعر به بيماري سرطان حنجره مبتلا بود و وضعيت خطرناکي داشت اما با اين حال رژيم صهيونيستي به رغم درخواست‌هاي مکرر نهادهاي حقوقي داخلي و بين‌المللي حاضر به آزادي او نشد.
با شهادت ابووعر در زندان‌هاي رژيم صهيونيستي،  شمار شهيدان فلسطيني در اين زندان‌ها به ۲۲۶ نفر رسيده است.
جنبش حماس در بيانيه‌اي اعلام کرد که شهادت اين اسير فلسطيني در نتيجه اهمال پزشکي سازمان زندان‌هاي صهيونيستي بوده و بيانگر خوي تجاوزگري و وحشي‌گري زندانبانان اين رژيم است.
"حازم قاسم" سخنگوي حماس افزود: با شهادت ابو وعر، شمار شهيدان جنبش اسير فلسطيني به ۲۲۶ نفر رسيد که خود بيانگر آن است که ما با يک جنايت جنگي سازمان يافته از سوي رژيم صهيونيستي در حق اسيران فلسطيني را شاهديم.
قاسم اعلام کرد سازمان زندان‌هاي صهيونيستي به عمد قوانين بين‌المللي را در مورد شيوه تعامل با اسراي فلسطيني نقض مي‌کند و به شيوه‌اي قلدرمآبانه رفتار مي‌کند.
کميته‌هاي مقاومت فلسطين نيز در واکنش به شهادت اي اسير فلسطيني اعلام کرد که شهادت ابو وعر در نتيجه سياست اهمال پزشکي، دليلي واضح بر نژادپرستي دشمن صهيونيستي است.
اين اسير فلسطيني از سال ۲۰۰۳ در بند اسارت بود و به ۶ بار حبس ابد و ۵۰ سال زندان محکوم شده بود.
وي اخيرا به بيماري کرونا هم مبتلا شده بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar