ایرنا/ باشگاه اسیر فلسطین سه‌شنبه شب اعلام کرد که "کمال ابو وعر" اسیر فلسطینی ساعتی پیش در زندان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری "شهاب" فلسطین، ابو وعر به بیماری سرطان حنجره مبتلا بود و وضعیت خطرناکی داشت اما با این حال رژیم صهیونیستی به رغم درخواست‌های مکرر نهادهای حقوقی داخلی و بین‌المللی حاضر به آزادی او نشد.
با شهادت ابووعر در زندان‌های رژیم صهیونیستی،  شمار شهیدان فلسطینی در این زندان‌ها به ۲۲۶ نفر رسیده است.
جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد که شهادت این اسیر فلسطینی در نتیجه اهمال پزشکی سازمان زندان‌های صهیونیستی بوده و بیانگر خوی تجاوزگری و وحشی‌گری زندانبانان این رژیم است.
"حازم قاسم" سخنگوی حماس افزود: با شهادت ابو وعر، شمار شهیدان جنبش اسیر فلسطینی به ۲۲۶ نفر رسید که خود بیانگر آن است که ما با یک جنایت جنگی سازمان یافته از سوی رژیم صهیونیستی در حق اسیران فلسطینی را شاهدیم.
قاسم اعلام کرد سازمان زندان‌های صهیونیستی به عمد قوانین بین‌المللی را در مورد شیوه تعامل با اسرای فلسطینی نقض می‌کند و به شیوه‌ای قلدرمآبانه رفتار می‌کند.
کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز در واکنش به شهادت ای اسیر فلسطینی اعلام کرد که شهادت ابو وعر در نتیجه سیاست اهمال پزشکی، دلیلی واضح بر نژادپرستی دشمن صهیونیستی است.
این اسیر فلسطینی از سال ۲۰۰۳ در بند اسارت بود و به ۶ بار حبس ابد و ۵۰ سال زندان محکوم شده بود.
وی اخیرا به بیماری کرونا هم مبتلا شده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar