فارس/ در ادامه تغيير و تحولات در پنتاگون يکي از مقامات ارشد وزارت دفاع آمريکا پس از درگيري با مسئولان دفتر پرسنل کاخ سفيد از سمت خود کناره گيري کرد.

به نوشته وبگاه «پوليتيکو» «جيمز آندرسون» مسئول سياست‌گذاري پنتاگون به دنبال اختلاف با کاخ سفيد از سمت خود استعفا کرد.
گفته مي‌‌شود «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا قصد دارد «آنتوني تاتا» را جاگزين جانسون کند. کناره‌گيري جانسون از اين سمت درست يک روز بعد از اخراج «مارک اسپر» وزير دفاع رخ داد.  گفته مي شود که جانسون نامه استعفاي خود را به مقامات مافوق ارائه داده است.
به عنوان يکي از ارشدترين مقامات پنتاگون، معاون وزير دفاع در امور سياست‌گذاري مشاور اصلي وزير دفاع در زمينه تنظيم امنيت ملي و سياست‌هاي دفاعي در طيف وسيعي از موضوعات پراهميت است.
به گفته منابع آگاه نظامي، آندرسون بعد از درگيري با مسئولان دفتر پرسنل کاخ سفيد  تصميم به کناره گيري از سمت خود گرفت. گفته مي‌شود بعد از اخراج مارک اسپر، تحوالت ديگري در پنتاگون در راه است. سخنگويان پنتاگون و کاخ سفيد از هرگونه اظهار ظر در اين زمينه خودداري کردند.
رئيس جمهور آمريکا  دوشنبه  مارک اسپر وزير دفاع اين کشور را برکنار کرد.رئيس جمهور آمريکا در پيامي در توييتر با اشاره به برکناري اسپر، گفت که «کريستوفر ميلر» مدير مرکز ملي مبارزه با تروريسم وظايف وي را بر عهده خواهد گرفت. مارک اسپر در حالي توسط ترامپ اخراج شد که وي قرار بود هفته آينده به اروپا برود و درباره کاهش نيروهاي آمريکايي در آلمان مذاکره کند.
يک خبرنگار سي‌ان‌ان نيز در واکنش به اين اقدام ترامپ در پيامي توييتري نوشت که طبق قوانين آمريکا،‌ در صورت برکناري وزير دفاع،‌ «ديويد نورکويست» معاون وي که مورد تاييد سنا است بايد وظايف وزير دفاع را برعهده بگيرد مگر آنکه ترامپ نورکويست را نيز اخراج کرده باشد

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar