ایرنا/  پاکستان با استقبال از توقف درگیری‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه تحت مناقشه قره‌باغ، توافق سه‌جانبه با حضور روسیه را فرصتی برای برقراری صلح در قفقاز توصیف کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان سه‌شنبه شب با صدور بیانیه‌ای ضمن استقبال از توافقنامه سه‌جانبه تسهیل شده توسط فدراسیون روسیه اعلام کرد: اسلام‌آباد به طور مداوم از حل مناقشه ناگورنو-قره‌باغ مطابق قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل حمایت کرده است.

در این بیانیه آمده است: پاکستان از تصمیم طرف‌های درگیر برای توقف جنگ در قره‌باغ استقبال و توافقنامه سه‌جانبه در این خصوص را فرصتی دوباره برای برقراری صلح در منطقه قفقاز جنوبی می‌داند.

وزارت امور خارجه پاکستان آزادی‌سازی مناطق مربوط به جمهوری آذربایجان را به مردم و دولت این کشور تبریک گفت و افزود: امید است که این امر به یک دوره ثبات و شکوفایی در منطقه منجر شود و زمینه را برای بازگشت آوارگان داخلی به سرزمین های اجدادی خود فراهم کند.

پاکستان روابط دیپلماتیک با ارمنستان ندارد و همواره از مواضع دولت جمهوری آذربایجان در بحث قره باغ حمایت کرده است.

به گزارش ایرنا، کاخ کرملین در مسکو دوشنبه اعلام کرد: «الهام علی‌اف» رئیس جمهوری آذربایجان، «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر جمهوری ارمنستان و «ولادیمیرپوتین» رئیس جمهوری فدراسیون روسیه بیانیه‌ای را مبنی بر برقراری آتش‌بس کامل و رفع تمام خصومت‌ها در منطقه درگیری قره باغ از ابتدای بامداد ۱۰ نوامبر (سه‌شنبه ۲۰ آبان) به وقت مسکو امضا کردند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar