ايرنا/  پاکستان با استقبال از توقف درگيري‌ها ميان جمهوري آذربايجان و ارمنستان در منطقه تحت مناقشه قره‌باغ، توافق سه‌جانبه با حضور روسيه را فرصتي براي برقراري صلح در قفقاز توصيف کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان سه‌شنبه شب با صدور بيانيه‌اي ضمن استقبال از توافقنامه سه‌جانبه تسهيل شده توسط فدراسيون روسيه اعلام کرد: اسلام‌آباد به طور مداوم از حل مناقشه ناگورنو-قره‌باغ مطابق قطعنامه‌هاي شوراي امنيت سازمان ملل حمايت کرده است.

در اين بيانيه آمده است: پاکستان از تصميم طرف‌هاي درگير براي توقف جنگ در قره‌باغ استقبال و توافقنامه سه‌جانبه در اين خصوص را فرصتي دوباره براي برقراري صلح در منطقه قفقاز جنوبي مي‌داند.

وزارت امور خارجه پاکستان آزادي‌سازي مناطق مربوط به جمهوري آذربايجان را به مردم و دولت اين کشور تبريک گفت و افزود: اميد است که اين امر به يک دوره ثبات و شکوفايي در منطقه منجر شود و زمينه را براي بازگشت آوارگان داخلي به سرزمين هاي اجدادي خود فراهم کند.

پاکستان روابط ديپلماتيک با ارمنستان ندارد و همواره از مواضع دولت جمهوري آذربايجان در بحث قره باغ حمايت کرده است.

به گزارش ايرنا، کاخ کرملين در مسکو دوشنبه اعلام کرد: «الهام علي‌اف» رئيس جمهوري آذربايجان، «نيکول پاشينيان» نخست‌وزير جمهوري ارمنستان و «ولاديميرپوتين» رئيس جمهوري فدراسيون روسيه بيانيه‌اي را مبني بر برقراري آتش‌بس کامل و رفع تمام خصومت‌ها در منطقه درگيري قره باغ از ابتداي بامداد ۱۰ نوامبر (سه‌شنبه ۲۰ آبان) به وقت مسکو امضا کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar