ايسنا/ همسر معاون رئيس‌جمهوري منتخب آمريکا از شرکت حقوقي چند مليتي خود بيرون مي‌آيد تا به تيم جو بايدن ملحق شود.

به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک،‌ داگ امهاف، از وکلاي آمريکايي که همسر خانم کامالا هريس، معاون رئيس‌جمهوري منتخب آمريکاست، چندين ماه مي‌شود که از شرکت حقوقي «دي‌ال‌اي پايپر» بيرون آمده تا در رقابت‌هاي انتخاباتي به او کمک کند و در نهايت روز سه‌شنبه رسما خروج او از اين شرکت براي پيوستن به تيم دولتي جو بايدن تاييد شد.

سخنگوي کمپين بايدن سه‌شنبه گفت، داگ امهاف قبل از ۲۰ ژانويه از شرکت دي‌ال‌اي خارج مي‌شود؛ در آن تاريخ برندگان انتخابات پرحاشيه سه‌شنبه گذشته به عنوان رئيس‌جمهوري و معاون رئيس‌جمهوري سوگند ياد مي‌کنند.

سخنگوي کارزار انتخاباتي بايدن گفت: آقاي امهاف با تيم انتقالي بايدن – هريس براي ايجاد زمينه‌اي کار مي‌کند که براي حمايت از کار اين دولت روي آن تمرکز خواهد داشت.

داگ امهاف از ماه اوت که بايدن، کامالا هريس را به عنوان نامزد معاونت خودش معرفي کرد، در مرخصي به سر مي‌برد. هريس هم نامزد رياست جمهوري ۲۰۲۰ آمريکا بود که در همان ابتداي راه نتوانست حمايت و اعتبار کافي به دست آورد و حذف شد.   

کامالا هريس از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ پيش از آنکه سناتور شود، دادستان کل کاليفرنيا بود. مجوز داگ امهاف هم براي کاليفرنيا و واشنگتن‌ دي‌سي مجاز است و او در دفتر لس‌آنجلس مشغول به کار بود. دفتر اين شرکت در واشنگتن متخصص لابي سياسي است نه امور حقوقي.

چنانچه پيروزي بايدن در انتخابات تاييد شود، کامالا هريس اولين زن رنگين‌پوستي است که به معاونت رياست جمهوري در آمريکا مي‌رسد.

مشارکت همسر هريس در تيم بايدن در حالي انجام مي‌شود که دونالد ترامپ بعد از انتصاب دامادش جارد کوشنر به عنوان مشاور ارشد خود در روند صلح خاورميانه به پارتي‌بازي متهم شده بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar