ایسنا/ همسر معاون رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا از شرکت حقوقی چند ملیتی خود بیرون می‌آید تا به تیم جو بایدن ملحق شود.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ داگ امهاف، از وکلای آمریکایی که همسر خانم کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری منتخب آمریکاست، چندین ماه می‌شود که از شرکت حقوقی «دی‌ال‌ای پایپر» بیرون آمده تا در رقابت‌های انتخاباتی به او کمک کند و در نهایت روز سه‌شنبه رسما خروج او از این شرکت برای پیوستن به تیم دولتی جو بایدن تایید شد.

سخنگوی کمپین بایدن سه‌شنبه گفت، داگ امهاف قبل از ۲۰ ژانویه از شرکت دی‌ال‌ای خارج می‌شود؛ در آن تاریخ برندگان انتخابات پرحاشیه سه‌شنبه گذشته به عنوان رئیس‌جمهوری و معاون رئیس‌جمهوری سوگند یاد می‌کنند.

سخنگوی کارزار انتخاباتی بایدن گفت: آقای امهاف با تیم انتقالی بایدن – هریس برای ایجاد زمینه‌ای کار می‌کند که برای حمایت از کار این دولت روی آن تمرکز خواهد داشت.

داگ امهاف از ماه اوت که بایدن، کامالا هریس را به عنوان نامزد معاونت خودش معرفی کرد، در مرخصی به سر می‌برد. هریس هم نامزد ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بود که در همان ابتدای راه نتوانست حمایت و اعتبار کافی به دست آورد و حذف شد.   

کامالا هریس از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ پیش از آنکه سناتور شود، دادستان کل کالیفرنیا بود. مجوز داگ امهاف هم برای کالیفرنیا و واشنگتن‌ دی‌سی مجاز است و او در دفتر لس‌آنجلس مشغول به کار بود. دفتر این شرکت در واشنگتن متخصص لابی سیاسی است نه امور حقوقی.

چنانچه پیروزی بایدن در انتخابات تایید شود، کامالا هریس اولین زن رنگین‌پوستی است که به معاونت ریاست جمهوری در آمریکا می‌رسد.

مشارکت همسر هریس در تیم بایدن در حالی انجام می‌شود که دونالد ترامپ بعد از انتصاب دامادش جارد کوشنر به عنوان مشاور ارشد خود در روند صلح خاورمیانه به پارتی‌بازی متهم شده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar