ايسنا/ آژانس اطلاعاتي افغانستان ضمن اعلام اينکه نيروهاي امنيتي اين کشور يکي از اعضاي ارشد منطقه‌اي القاعده را در جنوب غربي افغانستان به هلاکت رساندند، گروه شبه نظامي طالبان را به پناه دادن به اين فرد متهم کرد.

به نقل از خبرگزاري رويترز، براساس توافق امضا شده با آمريکا در فوريه سال جاري ميلادي، طالبان با قطع روابط با گروه‌هاي شبه‌نظامي بين‌المللي از جمله القاعده موافقت کرد.

آژانس امنيت ملي افغانستان در بيانيه‌اي گفت: نيروهاي امنيتي در جريان عملياتي در ولايت "فراه" يکي از رهبران القاعده را که توسط طالبان در آنجا پناه داده شده بود و محافظت مي‌شد، به هلاکت رساندند.

اين در حالي است که طالبان در واکنش به اين بيانيه گفت درباره اين موضوع تحقيق مي‌کند.

در حالي که طالبان با دولت کابل در دوحه براي دستيابي به يک توافق صلح مذاکره مي‌کند، آمريکا قرار است طبق توافق امضا شده با طالبان و مشروط به ضمانت‌هاي امنيتي، نيروهاي خود را تا مه سال 2021 ميلادي از افغانستان خارج کند.

هنوز مشخص نيست دولت جديد آمريکا به رهبري جو بايدن، رئيس جمهور منتخب اين کشور با اين توافق چگونه برخورد مي‌کند اما اکثر تحليل‌گران انتظار دارند آمريکا به پايبندي به اين توافق ادامه دهد.

ناظران سازمان ملل در گزارشي که در ژوئن سال جاري ميلادي منتشر شد گفته بودند که طالبان به حفظ روابط با القاعده ادامه مي‌دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar