فارس/ دادگاه کيفري عربستان سعودي يکشنبه آينده محاکمه شيخ «سلمان العوده» را ازسر مي‌گيرد در حالي‌که سازمان‌هاي حقوقي از صدور حکم اعدام او ابراز نگراني کرده‌اند.

در همين رابطه حساب کاربري «معتقلي الرأي» که عمدتا درباره وضعيت بازداشت‌شدگان در عربستان سعودي افشاگري مي‌کند، با اعلام خبر محاکمه شيخ سلمان العوده، نوشت: «از مسئولان سعودي براي توقف اين محاکمه و آزادي فوري شيخ العوده درخواست مي‌کنيم».

مسئولان سعودي روز ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ شماري از علما و فعالان برجسته را بازداشت کردند در حالي‌که شخصيت‌هاي بارز و سازمان‌هاي دولتي و اسلامي خواستار آزادي اين افراد شده‌اند.

طبق گزارش وبگاه «الخليج الجديد»، خانواده شيخ العوده گفت که يک مسئول دولتي سعودي پيش از بازداشت شيخ با او تماس گرفت و از او خواست تا مطلبي را در صفحه توئيتر خود در حمايت از محاصره قطر منتشر کند که وي نيز به نشانه مخالفت با اين درخواست مسئول سعودي، مطلبي را منتشر و طي آن براي آشتي بين ملت‌ها دعا کرد و پس از انتشار اين مطلب بازداشت شد.

پيشتر دادگاه کيفري ويژه عربستان سعودي خواستار اعدام بازداشت‌شدگان از جمله شيخ العوده (۶۴ ساله) به اتهام «سرپيچي از امر حاکمان» شده بود.

جلسات محاکمه شيخ العوده تا کنون به صورت محرمانه و بدون حضور اصحاب رسانه و سازمان‌هاي بين‌المللي انجام شده که همين امر انتقاد سازمان‌هاي حقوقي را به دنبال داشته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar