فارس/ «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که رسانه‌های این کشور او را پیروز انتخابات ارزیابی کرده‌اند، خواستار کمک‌های مردمی برای تامین مالی «دولت انتقالی» خود شد.

در ادامه خبرسازی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تاکید هر دو نامزد اصلی این رقابت درباره پیروزی خودشان، نامزد حزب دموکرات به منظور پیش بردن انتقال قدرت و دولت انتقالی خود دست به دامن کمک‌های مالی مردمی شد.

به رغم آنکه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به شدت از یک سو مدعی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و پیش بردن شکایت است و از سوی دیگر، همچنان مدعی پیروزی در انتخابات است، جو بایدن رقیب دموکرات او بار دیگر از سنگ‌اندازی سازمان‌های فدرال آمریکا در مسیر انتقال قدرت گلایه کرد و خواستار کمک مالی مردمی شد.

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که رسانه‌های این کشور او را پیروز انتخابات ارزیابی کرده‌اند، بامداد شنبه (به وقت تهران) در پیامی توییتری از نیاز به کمک مردمی برای تامین مالی پیش بردن دولت انتقالی خود سخن گفت.

بایدن در این توییت نوشت: «موضوع این است: به خاطر اینکه رئیس‌جمهور ترامپ از پذیرش شکست امتناع می‌کند و دارد در مسیر انتقال (قدرت) تاخیر می اندازد، ما باید خودمان این (انتقال قدرت) را تامین مالی کنیم و نیاز به کمک شما داریم. اگر شما قادر هستید، برای کمک به تامین مالی دولت انتقالی بایدن-هریس پا پیش بگذارید».

درخواست این نامزد انتخابات ریاست جمهوری از حامیان خود برای کمک مالی در شرایطی انجام می شود که وی پیشتر هم درباره سنگ اندازی دولت ترامپ به ویژه «اداره خدمات عمومی»، در مسیر انتقال قدرت گله کرده بود.

او پیشتر گفته بود: این سازمان کمتر شناخته‌شده به بزرگترین مانع در مسیر انتقال قدرت و تلاش‌ها برای مقابله با همه‌گیری ویروس «کووید۱۹» تبدیل شده است.

اداره خدمات عمومی و «اِمیلی مورفی» مدیر آن، باید پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تایید کنند تا ضمن شروع دوره انتقال قدرت، منابع مادی و معنوی دولت فدرال در اختیار رئیس‌جمهور منتخب گذاشته شود.

با این حال مورفی و اداره خدمات عمومی، به دلیل مخالفت‌های علنی و شدید ترامپ با نتیجه انتخابات و نپذیرفتن شکست و متهم کردن بایدن به تقلب در انتخابات، هنوز رئیس‌جمهور منتخب را اعلام نکرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar