ایرنا/ ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مورد روابط روسیه و آمریکا اعلام کرد: روابط مسکو و واشنگتن آنقدر بد شده است که بدتر از این ممکن نیست.

پوتین در گفت و گو با شبکه تلویزیونی «روسیه ۱» در واکنش به این سوال که آیا این رویکرد روسیه که تا اعلام نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری به جو بایدن تبریک نمی گوید روابط روسیه و آمریکا را بد نمی کند، اظهار کرد: روابط بد شده را نمی توان بد و بیشتر تخریب کرد.  

وی خاطرنشان کرد که روابط روسیه و آمریکا در شرایط کنونی در وضعیت بدی قرار دارند و بدتر شدن این روابط ناممکن است.

پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات ها، چهار روز پس از انتخابات ۷ نوامبر(۱۳آبان) اعلام شد. در همان روز پس از شمارش بیشترین آرا، وی توانست ۲۷۳ رأی الکترال از رای دهندگان بدست آورد و این آرا راه را برای او به کاخ سفید هموار کرد.

در حالی که تعدادی از سران جهان پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفته اند، مقامات روسی گفته اند که منتظر نتایج رسمی نهایی انتخابات خواهند ماند.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه علت خودداری کشورش از عدم برقراری تماس با تیم «جو بایدن» رئیس جمهوری منتخب آمریکا را به تجربه منفی این کشور از تماس با تیم ترامپ در سال ۲۰۱۶میلادی مرتبط دانست.

ریابکوف به تازگی به خبرنگاران گفت: روسیه باتوجه به تجربه بسیار منفی تماس با تیم رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ که اتهاماتی را متوجه روسیه کرد هنوز تماسی با تیم بایدن برقرار نکرده است و منتظر اعلام رسمی نتایج انتخابات آمریکا بعد از بررسی شکایات است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه، پیشتر در پاسخ به این سوال که چرا ولادیمیر پوتین، پیروزی انتخابات در سال ۲۰۱۶، نامزد جمهوری خواه، دونالد ترامپ را بلافاصله پس از رای گیری به وی تبریک گفته بود، اظهار داشت: "شما می دانید که چند روند قانونی موجب شده بود تا ترامپ را رئیس جمهور فعلی اعلام کنند. "

پسکوف افزود: به همین دلیل اوضاع متفاوت است و ما فکر می کنیم اگر منتظر اعلام رسمی بمانیم بهتر است.

روابط روسیه و آمریکا از سال ۲۰۱۴ که دولت نسبتا طرفدار کرملین در اوکراین سرنگون و دولت غرب گرا سر کار آمد تیره شده است و واشنگتن بیش از ۹۰ بسته تحریمی در مورد مسکو و اتباع روسی وضع کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar