فارس/ وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی گفت که برای ریاض رئیس‌جمهوردموکرات یا جمهوری‌خواه، تفاوتی ندارد و گمان نمی‌کند تغییری در سیاست خارجی آمریکا رخ دهد.

«عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه سعودی، گفت که ریاض برای همکاری با دولت جدید آمریکا بسیار خوشبین است.

الجبیر به شبکه سی ان ان گفت که دولت سعودی صرف نظر از اینکه دموکرات‌ها یا جمهوری‌خواهان در کاخ سفید باشند، با تمامی دولت‌های آمریکا همکاری می‌کند.

این مقام سعودی سپس به تعریف و تمجید از جو بایدن پرداخت و گفت که او تجربه سیاسی بسیاری دارد و در طول ۳۵ سال در مجلس سنا بوده و سپس معاون اول شد و پیش‌بینی نمی‌کند که جو بایدن بخواهد تغییر کلانی در سیاست خارجی آمریکا ایجاد کند.

عادل الجبیر در ادامه تأکید کرد: «آن‌چه کاندیداها در خلال کمپین انتخاباتی می‌گویند منعکس کننده آن چیزی نیست که پس از به قدرت رسیدن بدان عمل می‌کنند و عربستان سعودی تعامل با رؤسای جمهور را به محض به قدرت رسیدن آغاز می‌کند.»

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی افزود: «میان دولت سعودی و آمریکا منافع بسیاری در پرونده‌های مختلف در منطقه و جهان به خصوص در حیطه اقتصاد جهانی و ثبات بازار نفت و امنیت انرژی و مبارزه با تروریسم وجود دارد.»

الجبیر در ادامه ادعا کرد که عربستان سعودی کلید ورود به تمامی آن‌چه در جهان اسلام وجود دارد، است.

«ریما بنت بندر بن سلطان» سفیر عربستان سعودی در آمریکا نیز روز پنجشنبه هفته گذشته در سخنانی روابط دو کشور را تاریخی دانست و مدعی شد که برای ریاض تفاوتی ندارد چه کسی در کاخ سفید باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar