ایسنا/ مقامات آمریکا در ایالت نیویورک مشغول انجام تحقیقات کلاهبرداری مرتبط با دونالد ترامپ و کسب و کارش هستند و ظاهرا هزینه‌های مشاوره‌ای را که احتمالا به دختر بزرگش رسیده است، بررسی می‌کنند؛ تحقیقاتی که دختر بزرگ ترامپ آنها را "آزار و اذیت" دانسته است.

به گزارش روزنامه گاردین، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد مقامات در ایالت نیویورک مشغول انجام دو تحقیق به طور همزمان هستند یکی تحقیقات کیفری و دیگری مدنی.
تحقیقات کیفری به ریاست "سایروس ونس"، دادستان منهتن و تحقیقات مدنی به ریاست "لتیتیا جیمز"، دادستان کل ایالت نیویورک تنها دو مورد از چندین چالش قانونی است که احتمالا دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا و کسب و کار خانوادگی‌اش به هنگام بازگشت به یک زندگی عادی و تبدیل شدن به یک شهروند عادی با آن مواجه خواهد بود.
این گزارش واکنش شدیدی را از جانب ایوانکا ترامپ، دختر بزرگ دونالد ترامپ که مشاور ارشد رئیس جمهور نیز است، به همراه داشته است.
ایوانکا ترامپ در توییتی نوشت: این یک آزار و اذیت تمام است. این تحقیقات توسط دموکرات‌های نیویورک ۱۰۰ درصد با انگیزه سیاسی، تبلیغات و خشم صورت می‌گیرد. آنها خیلی خوب می‌دانند که هیچ چیزی در اینجا وجود ندارد و به هیچ وجه منافع مالیاتی وجود ندارد. این سیاستمداران خیلی ظالم هستند.
فشارهای مالی و حقوقی ترامپ ظاهرا در حال افزایش است. اوایل ماه جاری، رویترز گزارش داد که "دویچه بانک"، اصلی‌ترین وام‌دهنده به ترامپ به دنبال راه‌هایی برای پایان دادن به روابطش با دونالد ترامپ است.
در تازه‌ترین افشاگری‌ها مشخص شده که ترامپ حدود ۲۶ میلیون دلار را از رقم ذکر شده در اظهارنامه مالیاتی خود کسر کرده است؛ این مبلغ از محل هزینه‌های پرداخت شده به مشاوران ناشناس به عنوان هزینه تجاری در چندین پروژه در دهه گذشته کسر شده است.
برخی از این دستمزدها که ظاهرا به ایوانکا ترامپ پرداخت شده شامل یک پرداختی ۷۴۷ هزار و ۶۲۲ دلاری از سوی یک شرکت مشاوره است که دقیقا با هزینه‌های مشاوره ادعا شده به عنوان کسری‌های مالیات توسط سازمان ترامپ مطابقت دارد.
این تحقیقات مدنی اوایل سال جاری میلادی آغاز شد، پس از آنکه مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ به کنگره آمریکا گفت که ترامپ ارزش اموال خود را برای تضمین وام‌های بانکی و کاهش آنها برای اهداف مالیاتی افزایش داده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar