مهر/ رئیس جمهور لبنان به فرار شماری از زندانیان از زندان بعبدا واکنش نشان داد و از طرفهای ذی ربط خواست که سریعا آنها را پیدا و بازداشت کنند.

به گزارش النشره، میشل عون رئیس جمهور لبنان از طریق وزیر کشور دولت پیشبرد امور لبنان، در جریان فرار شماری از زندانیان از زندان بعبدا، قرار گرفت.
وی خواستار تشدید عملیات جستجوی برای یافتن و بازداشت آنها و تحقیق درباره علت فرار آنها شد.
گفتنی است که زندان «بعبدا» واقع در شرق شهر «بیروت» پایتخت لبنان امروز شنبه شاهد فرار دسته جمعی شماری از زندانیان بود. طبق گزارش های منتشر شده بیش از ۴۰ زندانی در زندان بعبدا امروز اقدام به فرار از این زندان کردند.
بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس لبنان زندانیان فراری را تحت تعقیب قرار دادند و پس از عملیاتی گسترده موفق شدند ۸ زندانی را دستگیر کنند. این درحالی است که تلاش ها برای پیدا کردن دیگر زندانیان فراری همچنان ادامه دارد.
این درحالی است که گفته می شود شماری از زندانیان نیز در جریان فرار از زندان به دلیل تصادف جان باختند. برخی منابع نیز شمار زندانیان فراری را ۶۹ نفر اعلام کرده اند؛ آماری که هنوز از سوی مقامات لبنانی تأیید نشده است.

گفتنی است، زندانیان پیش از فرار، تعدادی از مأموران امنیتی لبنان را مورد ضرب و شتم قرار داده و آنها را در سلول های خود زندانی کردند. پلیس لبنان اعلام کرده است که عملیات گسترده ای را برای شناسایی و بازداشت زندانیان فراری کلید زده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar