ایسنا/ شبکه المیادین امروز(پنجشنبه) در خبری فوری از آزادی ماهر الاخرس، اسیر فلسطینی بعد از گذشت ۱۰۳ روز از اعتصاب غذای وی خبر داد.

"باشگاه اسیران فلسطینی" ابتدای ماه جاری میلادی اعلام کرد، ماهر الاخرس، اسیر اعتصاب کننده پس از توافق برای آزادی وی در ۲۶ نوامبر اعتصاب ۱۰۳ روزه خود را به حالت تعلیق درآورد بطوریکه مدت زمان باقی مانده تا آزادی را با مداوا در بیمارستان خواهد گذراند.

 الاخرس در مصاحبه اختصاصی با المیادین گفت، وی "از طرف مردم و خانواده ها" اعتصاب غذا کرد و افزود : مردم بیچاره کشته و زندانی می‌شوند و هیچ کسی درباره آن سوالی نمی‌پرسد.

وی همچنین در آن زمان با تاکید بر اینکه که اشغالگر از طریق این اعتصاب "رسوا شد" ، از همه کسانی که با مسئله وی همبستگی نشان دادند و در کنار او ایستادند تشکر کرد.

بنابراین، الاخرس که در چند روز اخیر وضعیت سلامتی وی به شدت وخیم شده بود، بر رای دادگاه عالی اشغالگر که کلیه دادخواست‌های ارائه شده توسط وکیل وی مبنی بر آزادی فوری وی را رد کرده و آخرین مورد در ۲۹ اکتبر بود، پیروز شد.

الاخرس در تاریخ ۲۷ ژوئیه بازداشت شد و پس از دستگیری به بازداشتگاه "حواره" منتقل شد و در آنجا اعتصاب غذای آزاد خود را آغاز کرد و بعدا به زندان "عفر" منتقل شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar