تسنیم/ عضو شورای عالی سیاسی انصارالله یمن اعلام کرد تا زمانی که دشمن سعودی به تجاوزات خود ضد یمنی‌‌ها ادامه می‌دهد، عربستان را مورد هدف قرار می‌دهیم.

به گزارش العهد، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی انصارالله یمن اعلام کرد که دفاع این کشور از خود در برابر حملات عربستان سعودی ادامه دارد.‌
الحوثی تاکید کرد که هنگام تشییع پیکر گروهی از شهدا در صنعا ، به اقدامات غیراخلاقی دشمن ، بمباران و حملات مداوم علیه ملت یمن ، محاصره ، تحریم‌های هوایی ، جلوگیری از سفر بیماران برای معالجه  و نیز قطع حقوق کارمندان یمن پی بردیم.
وی افزود: ملت یمن، شکست نخواهد خورد و هر اندازه تجاوز علیه آنان افزایش یابد، ایستادگی آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت.
وی همچنین گفت: علت این جنگ، رقابت بین دو طرح بود؛ طرح جاده ابریشم چین که به بندرگاههای یمن ارتباط داشت و طرح «نئوم» سعودی که از مصر تا شبه جزیره عربستان امتداد دارد.
این مسئول یمنی اظهار داشت که عربستان از شش سال گذشته تا کنون علیه ملت یمن توطئه می‌کند و آنچه را که « ملک سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان اندوخته برای « دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هزینه‌ می‌کند .
الحوثی ادامه داد: عربستان هر چه بیشتر به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ادامه دهد، جنایت خود را بیشتر تأیید می‌کند. عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ، بمب گذاری در یمن ، محاصره و کاهش حقوق کارمندان بخشی از جنایات این کشور است.
وی افزود که عربستان خواهد فهمید که فروش قدس اشغالی و مسجدالاقصی به اسرائیل به نفعشان نخواهد بود و اسرائیل از آن‌ها حمایت نخواهد کرد.
الحوثی افزود که موشک قدس 2 از سامانه دفاع موشکی عربستان عبور کرد و پیام آن به سعودی‌ها این بود که دوباره به آمریکا بروید و پدافند هوایی جدید بخرید چرا که این موشک سامانه دفاعی شما را درهم شکسته است.
ارتش یمن صبح دوشنبه هفته جاری با موشک «قدس 2» پالایشگاه آرامکو در شهر جده عربستان سعودی را هدف قرار داد.یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که یگان موشکی ارتش موفق شد با استفاده از موشک قدس 2 یکی از تاسیاست نفتی آرامکو عربستان را در جده مورد هدف قرار دهد.
وی تصریح کرد که این حمله در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده نیروهای مسلح مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق خاک عربستان انجام شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar