تسنیم/ کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق درباره آمار خطرناک تروریست‌های داعش در بغداد و بابل هشدار داد.

کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق با اشاره به گزارش های وزارت دفاع این کشور درباره آمار تروریست های داعشی در بغداد و شمال استان بابل این آمار را خطرناک توصیف و تاکید کرد که این امر نیاز به پیگیری سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی دارد.

«کریم علیوی» عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفتگو با وبسایت المعلومه اظهار داشت که این کمیته از وجود شمار زیادی از تروریست های داعش به شکل گروهی یا انفرادی در قالب هسته های خفته در بغداد و بابل و به ویژه در منطقه جرف النصرآگاه است؛ اما تعداد واقعی آنها را نمی داند.
وی با استناد به گزارش وزارت دفاع عراق اعلام کرد که حدود 2 هزار تروریست داعشی در بغداد و بابل حضور دارند که بسیار خطرناک است.
عضو پارلمان عراق خاطرنشان کرد که کمیته امنیت و دفاع پارلمان این موضوع را به شکل جدی مورد بررسی قرار داده و از مقامات امنیتی و اطلاعاتی می‌خواهد تا تلاش های مربوطه را برای مقابله با خطرات داعش انجام داده و یک موضوع جدی درباره این اطلاعات خطرناک اتخاذ کنند.
پیش از این «جمعه عناد» وزیر دفاع عراق اعلام کرد که 2000 داعشی در شمال بابل، بغداد و مناطق آزاد شده از لوث داعش وجود دارد. بخش اعظم داعشی ها، محلی هستند و محل سکونت آنها در نزدیکی روستاهایی است که شاهد حملات در مناطق آزاد شده از لوث تکفیری هاست.
گفتنی است که اخیراً تحرکات داعش در مناطقی از عراق به ویژه دیالی، نینوا، الانبار و استان صلاح‌الدین تشدید شده است.
براساس رصدهای دقیق میدانی صورت گرفته مناطق بیابانی، کوهستانی، صعب العبور و همچنین مناطقی که پس از حمله آمریکایی‌ها در سال 2003 و هجوم داعش در سال 2014 خالی از سکنه شده‌اند محل‌های اصلی تجمع عناصر مخفی تروریست محسوب می‌شوند.

امروز همچنین فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد که متاسفانه گروه تروریستی داعش هنوز وجود دارد و در مقایسه با چند ماه پیش فعالتر شده است.
وی افزود: ما اطلاعاتی در اختیار داریم که گروه داعش در مناطق انبار، کرکوک و دیاله و برخی نواحی نینوا حضور دارد.
وزیر خارجه عراق گفت که تروریست های داعشی فعال در عراق تابعیت کشورهای مختلف را دارند و دولت عراق با کشورهای اروپای غربی در مورد اتباع این کشورها که عضو داعش هستند و در عراق مرتکب اعمال تروریستی شده‌اند مذاکره می کند.
فواد حسین با بیان اینکه از مدتی پیش با آمریکا گفت و گوهای راهبردی در مورد مبارزه با تروریسم داریم، اضافه کرد: نتایج این گفت و گوها به ویژه بخش دوم آن که در آمریکا برگزار شد، شامل خروج نیروهای این کشور از عراق و تایید برنامه خروج آنها از کشور ما بود.
وی ادامه داد: تا زمان برگزاری گفت وگوها، در خاک عراق 5 هزار و 200 نظامی آمریکایی وجود داشت و در نتیجه مذاکرات این رقم به 2 هزار و 500 نفر کاهش یافت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar