ایرنا/ وزیر امور خارجه روسیه، آمریکا و اتحادیه اروپا را متهم به مداخله در امور داخلی روسیه و بلاروس کرد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) در پایان دیدار با الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس در مینسک در جمع خبرنگاران گفت: آمریکا و اتحادیه اروپا تلاش می کنند در فرایندهای داخلی روسیه و بلاروس تاثیر بگذارند و رهبران کشورهای غربی این مداخله خود را پنهان نمی کنند.  
وی افزود: ما درباره روابط روسیه و بلاروس با کشورهای غربی و اتحاد یوروآتلانتیکی (کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی)، پیمان ناتو و اتحادیه اروپا و آمریکا گفت و گو کردیم.
لاوروف گفت: ما شاهد روابط خصمانه با روسیه و بلاروس و تلاش های برای تاثیرگذاری در فرآیندهای سیاسی در دو کشور هستیم. واقعیت این است که سران کشورهای غربی این تلاش های خود را پنهان نمی کنند.
به گزارش دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری بلاروس، لاوروف در دیدار با لوکاشنکو نیز گفت که علاقه مندی روسیه و بلاروس برای تحکیم روابط دوجانبه کاملا با یکدیگر مطابقت می کند. 
وزیر خارجه روسیه پیشنهادهای بلاروس برای پیشبرد همگرایی بین مسکو و مینسک را عالی ارزیابی و خاطرنشان کرد که روسیه برای حمایت از پیشنهادات لوکاشنکو آمادگی دارد.
رئیس جمهوری بلاروس نیز با تاکید بر ضرورت تقویت روابط کشورش با روسیه گفت: روابط دو کشور نیاز به نوسازی ندارد بلکه باید آن را تقویت کرد.  
لوکاشنکو با بیان اینکه دیدار امروز ما ثمربخش است، اظهار کرد: از دیدگاه من و بویژه برای بلاروس و سیاست خارجی کشور ما، دیدار امروز اهمیت خاصی دارد زیرا امروز فرصت وجود دارد مواضع خود را هماهنگ کنیم. 
الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس اعلام کرد: کشورهای غربی فشارهای زیادی را برای سرنگونی دولت من بکار برده اند و حتی در این مورد حمایت و همراهی روسیه را خواستار شده اند.

به گزارش ایرنا از دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری بلاروس، لوکاشنکو روز سه شنبه در مراسم تقدیم استوارنامه های سفرای جدید چندین کشور به وی گفت: غرب تاکنون چندین بار برای برکناری من و دولتم توطئه چینی کرده است و حتی تلاش می کند تا روسیه هم را برای سرنگونی حکومت من با خود همراه کنند.
لوکاشنکو خاطرنشان کرد که این نتیجه گیری ها را بر اساس شواهد محکم و معتبر اعلام می کند.  
رئیس جمهوری بلاروس تصریح کرد که فقط مردم بلاروس می توانند در چارچوب قوانین موجود و قانون اساسی کشور او را برکنار کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar