فارس/ سازمان مبارزه با فساد عربستان سعودی از متهم شدن 51 نفر در ارتباط با شش مورد فساد مالی در وزارت دفاع این کشور خبر داد.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی، ۱۹ افسر وزارت دفاع، سه کارمند دولتی، ۱۸ نفر تاجر و سرمایه‌گذار، هشت کارمند بخش خصوصی و سه تبعه خارجی در شش پرونده فساد مالی جمعا به ارزش ۳۲۸ میلیون دلار تحت بازجویی و تحقیقات قرار گرفته‌اند.

یک مقام سازمان مبارزه با فساد سعودی در این باره گفت که این سازمان تا کنون ۱۵۸ مورد فساد را کشف و ۲۲۶ شهروند سعودی و تبعه خارجی را بازداشت کرده است.

«هشام جابر» کارشناس نظامی و مسائل استراتژیک در گفت‌و‌گو با شبکه الجزیره در این باره گفت که معمول نیست که دولت سعودی مسائل مرتبط با فساد در برخی وزارتخانه‌ها از جمله وزارت دفاع را با جزئیات اعلام کند و در پشت پرده این اقدام، اهداف سیاسی نهفته و قرار است پرونده‌های قدیمی برای محکومیت مسئولان سابق بازگشایی شود و این مسأله با روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا همزمان شده است.

محمد بن سلمان از زمان رسیدن به ولایت عهدی سعودی در ژوئن ۲۰۱۷، بسیاری از رقبا و شاهزادگان و مقامات سعودی را به اتهام فساد، کنار زده یا حذف کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar