تسنیم/ معاون نخست وزیر روسیه در دیدار با وزیر خارجه عراق، موضوعات مهم در همکاری‌های دوجانبه، از جمله طرح‌های مشترک در زمینه‌های مختلف را بررسی کرده و بر لزوم افزایش روابط تجاری بین دو کشور شد.

به نقل از خبرگزاری «تاس»، "یوری بوریسوف" معاون نخست وزیر روسیه و "فواد محمد حسین" معاون نخست وزیر در امور بین الملل و وزیر امور خارجه جمهوری عراق، روز جمعه نشست کاری در ساختمان دولت فدراسیون روسیه برگزار کردند که در چارچوب آن موضوعات مهم مربوط به همکاری‌های دوجانبه مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.

طبق اطلاعات دفتر معاون نخست وزیر روسیه، در این دیدار، موضوعات اصلی همکاری‌های دوجانبه، از جمله پروژه‌های مشترک در زمینه انرژی، صنعت، تجارت، حمل و نقل، کشاورزی و سایر موارد مورد تبادل نظر مفصل قرار گرفت. در این نشست، بوریسوف تأیید کرد که روسیه همچنان به عراق، به چشم یکی از شرکای اصلی خود در منطقه خاورمیانه نگاه می‌کند و خواستار توسعه هرچه بیشتر روابط دوجانبه با بغداد است.  

معاون نخست وزیر در عین حال به کاهش سطح روابط تجاری بین روسیه و عراق اشاره کرده و از وزیر خارجه عراق خواست که تمام تلاش خود را برای افزایش ارسال متقابل طیف وسیع‌تری از محصولات و همچنین ایجاد انگیزه جدید در تحقق پروژه‌های امیدوارکننده در چارچوب همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف انجام دهد.

یوری بوریس، معاون نخست وزیر روسیه، به همراه فواد حسین، معاون نخست وزیر در امور بین الملل و وزیر خارجه عراق، مشترکاً ریاست کمیسیون دوجانبه بین دولتی همکاری‌های تجاری، اقتصادی، علمی و فنی روسیه و عراق را برعهده دارند.

نشست بعدی این کمیسیون قرار است در اوایل سال آینده، تقریباً در فوریه - مارس برگزار شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar