تسنیم/ وزیر دفاع روسیه با اشاره به نحوه فعالیت پزشکان نظامی برای مقابله با ویروس کرونا در داخل و خارج از کشور، گفت: واکسیناسیون پرسنل نیروهای مسلح علیه کرونا آغاز شده و بطور کلی بیش از ۴۰۰ هزار نیروی نظامی واکسینه خواهند ‌شد.

به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه روز جمعه در نشستی با مقامات این وزارتخانه اعلام کرد که بیش از 400 هزار نیروی نظامی در فدراسیون روسیه علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.

شایگو گفت: «مطابق با دستورالعمل‌های رئیس جمهور، واکسیناسیون پرسنل نیروهای مسلح در برابر عفونت ویروس کرونا از هم اکنون آغاز شده است.  در حال حاضر بیش از 2 هزار و 500 سرباز واکسینه شده و تا پایان سال جاری تعداد افراد واکسینه شده به 80 هزار نفر افزایش می یابد و در کل برنامه ریزی شده تا بیش از 400 هزار پرسنل نظامی واکسیناسیون شوند.

وزیر دفاع روسیه وضعیت اپیدمیولوژیکی در میان نیروهای مسلح  این کشور را کاملاً کنترل شده ارزیابی کرده و گفت که طی دو هفته گذشته روند کاهش تعداد پرسنل ارتش آلوده به ویروس کرونا، نسبت به تعداد افراد بهبود یافته ثابت بوده و بارز است. ضمن اینکه هر روز حدود 2 هزار نیروی نظامی مورد معاینه قرار می‌گیرند تا از عدم آلودگی آنها به ویروس کرونا، اطمینان حاصل شود. تاکنون بیش از دو میلیون و 500 آزمایش در میان نیروهای مسلح انجام شده است.

شایگو همچنین یادآور شد که بیش از 8 هزار تخت برای درمان مبتلایان به این عفونت در بیمارستان‌های نظامی روسیه مستقر شده که نیمی از آنها به نفع مردم غیرنظامی استفاده می‌شود.

به گفته وی، یک بیمارستان نظامی در منطقه سه‌وردلوفسک ایجاد شده، ساخت هفدهمین مرکز درمانی چندمنظوره ارتش نیز در 19 منطقه کشور در حال اتمام است و ساخت سه مرکز دیگر در حال بررسی است.

این مقام نظامی ادامه داد، حدود 2 هزار متخصص پزشکی وزارت دفاع در دو بیمارستان سیار چند رشته‌ای در مناطق اوستیای جنوبی و آبخازیا و همچنین در بیمارستان‌های برخی مناطق دورافتاده کشور فعالیت دارند و تا به امروز، بیش از 11 هزار غیرنظامی کمک پزشکی دریافت کرده‌اند.

وزیر دفاع روسیه همچنین یادور شد که پزشکان نظامی این کشور در 9 منطقه کشور و شش کشور خارجی به فعالیت کمک رسان خود ادامه می‌دهند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar