تسنیم/ وزیر بهداشت اتریش با ابراز نگرانی درباره آمارهای بالای مرگ‌های کرونایی و مبتلایان در کشورش گفت: موج دوم کرونا با تمام قدرت در اروپا حاضر است.

به نقل از روزنامه اتریشی "کوریر"، "رادولف آنشوبر"، وزیر بهداشت اتریش روز گذشته و در یازدهمین روز اعمال قرنطینه سراسری در این کشور برای مهار کرونا به ارزیابی شرایط موجود پرداخته و با اشاره به حدود 5 هزار ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت تاکید کرد که آمارها همچنان به طرز چشمگیری بالا است. وی افزود: آمارها باید با سرعت بیشتری کاهش یابد.

وزیر بهداشت اتریش همچنین گفت: موج دوم کرونا با تمام قدرت اروپا را در می نوردد. چنین گستردگی شمار مبتلایان که در ماه نوامبر دیدیم در تمام دوران کرونا در اتریش وجود نداشته است.

وی در عین حال درباره کمی پایداری در شرایط موجود ابراز خرسندی کرده و از تاثیرات قرنطینه در کشورش سخن گفت.

وزیر بهداشت اتریش با تاکید بر اینکه آمار بستری ها در بیمارستان ها و بیماران در تحت های مراقبت های ویژه در ماه نوامبر افزایش یافته و در حال حاضر تثبیت می شود آمار مرگ های کرونایی در کشورش را همچنان بسیار بالا ارزیابی کرده و گفت در روز جمعه 113 مورد مرگ کرونایی جدید در عرض 24 ساعت ثبت شد. وی افزود: این روزها واقعا روزهای بسیار بسیار مهم و تعین کننده‌ای برای مراکز مراقبت های ویژه در کشور ما است.

وی همچنین این مسئله را انتقادی دانست که تقریبا 40 درصد موارد مرگ های کرونایی در اتریش مربوط به افراد مسن و ساکنان در خانه های سالمندان است و این در حالی است که در ماه مارس اعلام شده بود که حمایت از این گروه ها باید تقویت شود.

آنشوبر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه اتریش با دارا بودن حدود 2 هزار تخت مراقبت های ویژه به خوبی تجهیز شده است در عین حال گفت: پر شدن 35 درصد تخت های مراقبت های ویژه با بیماران کرونایی وضعیت بسیار بحرانی است، اما یک فاجعه نیست.

اتریش هم مانند دیگر کشورهای اروپایی با موج دوم کرونا دست و پنجه نرم می کند و حدود یک هفته است که مقامات این کشور برای مهار این بیماری قرنطینه سختی را در سراسر کشور اعمال کرده‌اند. این محدودیت های سخت تا 8 دسامبر (18 آذر) در این کشور ادامه دارد.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال 270992 نفر در اتریش به کرونا مبتلا شده و 2886 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar