ایسنا/ "آنا برنابیچ"، نخست‌وزیر صربستان روز یکشنبه گفت دولت این کشور به درخواست "الکساندر ووجیچ"، مقام ریاست جمهوری، از تصمیم خود مبنی بر اخراج "تارزان میلوسویک"، سفیر مونته‌نگرو در صربستان صرف‌نظر کرده است.

به نقل از اسپوتنیک، صربستان روز شنبه در اقدامی تلافی‌جویانه به خاطر اخراج یک‌جانبه "ولادیمیر بوژوویچ"، سفیر این کشور در مونته‌نگرو، میلوسویک را به عنوان "عنصر نامطلوب" اعلام کرد.

طبق گفته نخست‌وزیر صربستان، ووجیچ اوایل روز یکشنبه نشستی با او و "نیکولا سلاکوویچ"، وزیر امور خارجه صربستان برگزار کرده بود و طی این نشست گفته بود زندگی مهم‌تر از کنوانسیون‌های دیپلماتیک است و زمان آن رسیده که روابط با مونته‌نگرو اصلاح شود.

برنابیچ گفت: رئیس جمهور از ما خواست تصمیم وزارت خارجه را مجدداً بررسی کنیم. ما همچنین با نمایندگان صرب در مونته‌نگرو مشورت کردیم که از این موضوع حمایت کردند. به همین خاطر است که در این نشست تصمیم گرفتیم که صربستان به طور یک‌جانبه از تصمیم خود مبنی بر اخراج سفیر مونته‌نگرو صرف‌نظر کند.

روز شنبه وزارت خارجه مونته‌نگرو، ولادیمیر بوژوویچ، سفیر صربستان در کشورش را "عنصر نامطلوب" اعلام و او را به دخالت در مسائل داخلی مونته‌نگرو و رفتاری نامطابق با استانداردهای خدمت دیپلماتیک متهم کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar