تسنیم/ جبهه آزادی بخش تیگرای از بازپس‌گیری یک شهر در این ایالت خبر داد و اعلام کرد: یک فروند جنگنده ارتش اتیوپی سرنگون شد و خلبان آن به اسارت در آمد.

نخست وزیر اتیوپی شنبه 8 آذر ماه از تصرف شهر میکیلی مرکز ایالت تیگرای توسط ارتش این کشور خبر داد و گفت: با تصرف این شهر آخرین عملیات ارتش در ایالت تیگرای به پایان رسید و پلیس و نیروهای نظامی ماموریت دارند، مسئولان و عناصر جبهه آزادی بخش تیگرای را دستگیر کنند و آنان را به دادگاه تحویل دهند.

این در حالی است که رهبر جبهه آزادی بخش تیگرای گفت: نیروهای این جبهه موفق شدند، شهر اکسوم واقع در ایالت تیگرای را از تصرف ارتش اتیوپی خارج کنند.

دبرتسون جبر میکائیل افزود: نیروهای جبهه آزادی بخش تیگرای توانستند،  یک فروند جنگنده ارتش اتیوپی را سرنگون کنند و خلبان آن را به اسارت بگیرند.

دولت آدیس آبابا یا ارتش اتیوپی هیچ واکنشی در قبال سخنان رهبر جبهه آزادی بخش تیگرای تاکنون از خود نشان نداده‌اند.

رهبر جبهه آزادی بخش تیگرای به رویترز گفته است: نیروهای این جبهه از اطراف شهر مقلی در تیگرای عقب نشینی کرده‌اند اما جنگ با ارتش اتیوپی ادامه خواهد یافت.

این سخن جبرمیکائیل نگرانی از بروز جنگ‌های نامنظم و دراز مدت را در ایالت تیگرای تشدید کرده‌است.

در همین حال، تلویزیون دولتی اتیوپی دیروز یکشنبه 9 آذر اعلام کرد: نیروهای دولتی توانسته‌اند 70 قبر را که برخی از آنها گورهای دسته جمعی بودند، در شهر حمیرا واقع در ایالت تیگرای کشف کنند.

این تلویزیون درباره تعداد اجساد کشف شده توضیحی بیشتری نداد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar