ایسنا/ رئیس جمهور آمریکا بعد از باخت انتخاباتی به رقیب دموکراتش جو بایدن در ایالت جورجیا، از حمایت از فرماندار جمهوریخواه این ایالت اظهار شرمندگی کرد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ شدیدا از باختش به رقیب دموکرات خود جو بایدن در این ایالت جنوبی آمریکا با توجه به اینکه این ایالت حدود ۳۰ سال است که به هیچ دموکراتی در انتخابات ریاست جمهوری رای نداده، ناراحت شد. ماه ژانویه این ایالت تصمیم خواهد گرفت که آیا حزب جمهوریخواه همچنان کنترل مجلس سنای آمریکا را در زمانی که رای دهندگان در قبال دو رقابت دور دوم مربوط به سنا تصمیم می‌گیرند، حفظ خواهد کرد یا خیر.

دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای به فاکس نیوز گفت، برایان کمپ، فرماندار جورجیا در جهت زیر سوال بردن نتایج انتخابات در این ایالت "مطلقا کاری انجام نداده است". ترامپ این ادعای بی اساس را مطرح کرده مبنی بر اینکه آرای غیرقانونی سبب شکست او در انتخابات در جورجیا و جاهای دیگر شده‌اند. گرچه چالشهای قانونی او در چند ایالت شکست خورده‌اند.

ترامپ در سال ۲۰۱۸ از کمپین برایان کمپ حمایت و عنوان کرد، "حمایت کامل" از جانب خودش بوده که به کمپ در برتری یافتن بر استیسی آبرامز دموکرات کمک کرد.

دموکراتها امید به کسب دو پیروزی دیگر در رقابت مربوط به دو کرسی مجلس سنا در تاریخ پنجم ژانویه آتی علیه دو جمهوریخواه که این کرسی‌ها را در اختیار داشته‌اند در ایالت جورجیا دارند. این پیروزی‌ها موجب خواهد شد که جمهوریخواهان اکثریتشان را در مجلس سنا از دست بدهند و تنها ۵۰ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا را در اختیار داشته باشند.

ترامپ قصد دارد روز شنبه به این ایالتی که در آن شکست خورد برود تا به حمایت از جمهوریخواهان شرکت کننده در رقابت بر سر این کرسی‌های سنا بپردازد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar