فارس/ به رغم تحرکات سعودي‌ها براي پايان تحريم تسليحاتي اين کشور از سوي آلمان، رسانه‌‌هاي آلماني از تصميم برلين براي تمديد يک ساله تحريم تسليحاتي رياض خبر دادند.

خبرگزاري «آناتولي» در خبري به نقل از رسانه‌هاي آلماني از قبيل خبرگزاري آلمان گزارش داد، دولت آلمان تحريم تسليحاتي عربستان سعودي را تا پايان سال ۲۰۲۱ تمديد کرده است.
طبق گزارش رسانه‌‌هاي آلمان، دولت اين کشور همچنين تصميم گرفته که مقررات مربوط به تحريم تسليحاتي عربستان سعودي را سخت‌تر و شديدتر کند و مجوزهايي که قبلا براي صدور تسليحات به رياض به صورت موقت تعليق شده بودند را کاملا باطل کند.
خبرگزاري آلمان البته گزارش داد، دولت اين کشور براي باطل کردن مجوزهاي معلق شده تسليحاتي با عربستان سعودي يک استثنا قائل شده و آن قراردادهاي مشترک با ديگر کشورهاي اروپايي است.
تحريم تسليحاتي آلمان عليه عربستان سعودي ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ دي ماه) پايان مي‌يافت و پيشتر رسانه‌ها از احتمال تمديد آن خبر داده بودند.
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در مارس ۲۰۱۸ براي اولين بار هرگونه فروش سلاح به طرف‌هاي درگير در جنگ يمن را ممنوع اعلام کرد اما اين تحريم تا زمان قتل «جمال خاشقچي» روزنامه‌نگار منتقد ولي‌عهد سعودي در کنسولگري رياض در استانبول به طور کامل اجرا نشد تا اينکه در نوامبر همان سال با قتل اين نويسنده سعودي، تحريم تسليحاتي نيز به طور کامل به اجرا در آمد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar