عصر ايران/ يک اماراتي يکي از تيم هاي معروف و جنجالي فوتبال اسرائيل را خريد که به داشتن تماشاگران نژادپرست معروف است.

براساس اين اتفاق، شيخ "حمد بن خليفه آل نهيان" قراردادي را براي خريد 50 درصد سهام مالکيت تيم فوتبال "بيتار اورشليم" شهر قدس امضا کرد.
او براي خريد نصف مالکيت باشگاه، حدود 92 ميليون دلار پرداخت مي کند.
شيخ حمد از اعضاي مشهور خانواده حاکم در منطقه (امارت) ابوظبي است. ابوظبي مهمترين منطقه در ميان 7 منطقه (امارت) تشکيل دهنده کشور امارات است.

در يکي از مقالات بي بي سي اين تيم فوتبال نژادپرست ترين تيم جهان توصيف شده است.
قبل از اين و به دنبال انتشار خبرهايي درباره احتمال سرمايه گذاري يک اماراتي در اين تيم فوتبال، شماري از هواداران مخالف، با حمله و ورود به زمين فوتبال، تمرين تيم را به هم زدند. همچنين آنها شعارهاي نژادپرستانه اي بر ديوارهاي استاديوم اصلي اين تيم فوتبال نوشتند.
اين تيم يکي از معروف ترين، مهم ترين و پرهوادارترين تيم هاي اسرائيلي است که هوادارن آن به داشتن مواضع راستگرايانه، نژادپرستانه، ضد عرب، ضد فلسطيني و ضد مسلمان مشهور هستند.
براساس اين توافقنامه، شيخ حمد بن خليفه در هيات مديره اين باشگاه نيز حضور خواهد داشت.
اسرائيل و امارات چندي قبل روابط ميان يکديگر را عادي کردند. اين دو شمار زيادي از توافقنامه هاي همکاري در زمينه هاي مختلف را امضا کردند که از جمله مي توان به راه اندازي پرواز ميان تل آويو - دبي و لغو ويزا براي شهروندان دو طرف اشاره کرد.
اين شيخ اماراتي همچنين متعهد شده بيش از 300 ميليون شيکل اسرائيل (معادل 92 ميليون دلار ) در 10 سال آينده در اين تيم سرمايه گذاري کند.
اين باشگاه ورزشي نيز اعلام کرد که بعد از اين توافق اقتصادي، هيات مديره جديدي شکل خواهد داد و پسر شيخ حمد نيز به نمايندگي از او در باشگاه حضور خواهد داشت.
اين تيم فوتبال در ميان 14 باشگاه در ليگ برتر اسرائيل، جايگاه يازدهم را دارد.

اين تيم به دليل ترس از تماشاگران نژادپرست، هيچ بازيکن عربي فلسطيني يا عرب اسرائيلي را در جمع خود نداشته است.
در سال 2013 نيز به دنبال حضور دو بازيکن مسلمان چچني در اين تيم، دفاتر باشگاه مورد حمله و تخريب و آتش سوزي قرار گرفت.
بسياري از تيم هاي فوتبال اسرائيلي ميزبان بازيکنان عرب و مسلمان فلسطيني و اسرائيلي هستند.
به هنگام برگزاري مسابقات نيز بارها شماري از تماشاگران نژادپرست شعارهايي مثل "مرگ بر عرب ها" سر مي دهند يا نوشته هاي توهين آميز و نژادپرستانه در دست مي گيرند.
مالک اين باشگاه "موشه هوگيگ" ميليونر اسرائيلي است که در زمينه فناوري اطلاعات فعاليت مي کند. او يک اسرائيلي متولد از مادر تونسي و پدر مراکشي است که در سال 2018 اين تيم را خريد.
وي به هنگام خريد اين تيم در سال 2018 متعهد شده بود رفتار تماشاگرانش را عوض کند اما تاکنون ناکام مانده است.
او در سال 2019 در مصاحبه اي با بي بي سي گفته بود که تلاش مي کند رفتارهاي نژادپرستانه تماشاگران اين تيم فوتبال را متوقف کند. از جمله اين اقدامات مي توان به تهديد اجراي اقدامات قانوني سختگيرانه عليه هواداراني اشاره کرد که دست به اقدامات نژادپرستانه مي زنند.
يکي از روزنامه نگاران اسرائيلي به نام انشيل فايفر که نويسنده زندگينامه بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل است گفته بود تماشاگران اين تيم داراي ارتباطاتي با حزب ليکود (حزب حاکم به رهبري نتانياهو) هستند.

شيخ "حمد بن خليفه آل نهيان" سرمايه گذار اماراتي و "موشه هوگيگ" ميليونر اسرائيلي مالکان باشگاه فوتبال "بيتار" اسرائيل 

"موشه هوگيگ" ميليونر اسرائيلي يکي از مالکان باشگاه فوتبال "بيتار" اسرائيل 

حمله به دفتر باشگاه "بيتار" اسرائيل در اعتراض به گرفتن 2 بازيکن مسلمان چچني

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar