فارس/ طبق جديدترين آمار دانشگاه جان هاپکينز، در 24 ساعت گذشته با مرگ دست‌کم دو هزار و ۶۲۸ مورد جديد، شمار قربانيان کرونا در ايالات متحده از مرز 292 هزار نفر عبور کرد.

طبق جديدترين آمار دانشگاه «جان هاپکينز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم دو هزار و ۶۲۸ مورد جديد، شمار قربانيان کروناويروس در ايالات متحده به ۲۹۲ هزار و يک نفر افزايش يافت.

اين آمار و ارقام همچنين نشان مي‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلاي دست‌کم ۲۱۲ هزار و ۵۶۰ مورد جديد، مجموع مبتلايان به کروناويروس در ايالات متحده آمريکا به ۱۵ ميليون و ۵۹۹ هزار و ۱۲۲ نفر رسيد.

مقايسه جديدترين آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکينز با آمار يک روز قبل اين مرکز نشان مي‌دهد شمار قربانيان کرونا و مبتلايان به اين ويروس ناشناخته در آمريکا تاحدودي کاهش داشته است.

 

از طرف ديگر، پايگاه اطلاع رساني «ورلد اُ ميترز»، مجموع مبتلايان به کروناويروس در آمريکا را ۱۶ ميليون و ۳۹ هزار و ۳۹۳ نفر و مجموع قربانيان «کوويد-۱۹» در اين کشور را ۲۹۹ هزار و ۶۹۲ نفر گزارش کرده است.

پايگاه اطلاع‌رساني «کوويد يو اس اي» که آمار مربوط به شيوع کرونا را در آمريکا تجزيه و تحليل مي‌کند، برآورد کرده است که شمار کلي مبتلايان به کروناويروس در آمريکا ظرف يک ماه آينده به ۲۶ ميليون ۸۸۵ هزار و ۴۳۷ نفر و شمار قربانيان آن در اين کشور به ۳۹۵ هزار و ۶۸۹ نفر مي‌رسد.

اين وبگاه آمريکايي همچنين گزارش کرد ايالت کاليفرنيا که در هفته‌هاي اخير از نظر تعداد مبتلايان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار ديگر با يک ميليون و ۴۸۰ هزار و ۵۰۳ مورد ابتلا و ۲۰ هزار و ۵۹۲ مورد فوتي به کانون بيماري کرونا در آمريکا تبديل شده است و ايالت تگزاس هم‌اکنون با يک ميليون و ۳۷۴ هزار و ۳۲۰ مورد ابتلا و ۲۳ هزار و ۸۹۷ مورد فوتي به رده دوم انتقال يافته است. ايالت نيويورک نيز که زماني کانون کوويد-۱۹ در آمريکا بود، هم‌اکنون با ۷۴۳ هزار و ۲۴۲ مورد ابتلا در رده پنجم ايالات آمريکا با بيشترين تعداد مبتلايان به کرونا ويروس قرار دارد.

نيويورک نيز با ۳۵ هزار و ۲۶۶ مورد فوتي، همچنان بيشترين تعداد قربانيان کرونا در آمريکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرين آمار دانشگاه جانز هاپکينز، دستکم ۶۹ ميليون و ۵۳۱ هزار و ۸۱۲ نفر از مردم سراسر جهان به کروناويروس آلوده شده‌اند و از آن ميان يک ميليون و ۵۸۰ هزار و ۸۶۷ نفر نيز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۴۴ ميليون و ۸۱۶ هزار و ۲۲ نفر بهبود يافته‌اند.

آمريکا همچنان بيشترين تعداد مبتلايان به کرونا و قربانيان اين ويروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ ميليون و ۷۹۶ هزار و ۹۹۲ مورد ابتلا و ۱۴۲ هزار و ۲۲۲ مورد فوتي و برزيل با ۶ ميليون و ۷۸۳ هزار و ۵۴۳ مورد ابتلا و ۱۷۹ هزار و ۸۰۱ مورد فوتي در رده‌هاي دوم و سوم کشورهاي جهان با بيشترين تعداد مبتلايان به کوويد-۱۹ قرار دارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar