ايسنا/ دولت انگليس ۱۱ مقام و فرد روسي، ونزوئلايي، گامبيايي و پاکستاني را به اتهام نقض حقوق بشر تحريم کرد.

به گزارش ايسنا، دولت انگليس اعلام کرد، تحريمهايي شامل ممنوعيت هاي مسافرتي و انسداد دارايي ها را عليه ۱۱ سياستمدار، مقام و افراد و موجوديت ديگر از روسيه، ونزوئلا، گامبيا و پاکستان از اين بابت که "مسئول موارد عمده نقض حقوق بشر هستند" اعمال مي کند.

انگليس همراه با آمريکا که آن هم به اعلام افراد تحريم شده جديد به بهانه نقض حقوق بشر در همان روز مصادف با روز جهاني حقوق بشر پرداخت، اين تحريمها را اعلام کرده است.

وزير امور خارجه انگليس در اظهاراتي گفت، کشورش در اعمال تحريمهاي بيشتر عليه کساني که مرتکب نقض حقوق بشر مي شوند ترديد نمي کند.

انگليس بر اساس سيستم تحريم هايش مي تواند جلوي ورود افراد تحريم شده به اين کشور را بگيرد، به آنها اجازه انتقال پول از طريق بانکهاي اين کشور و يا سود بردن از اقتصادش را ندهد.

اين سومين بار است که انگليس بر اساس يک سيستم صرفا مختص به خود به تحريم افراد يا موجوديتها به خاطر نقض حقوق بشر مي پردازد. انگليس نخستين بخش اين تحريمها را در ماه ژوئيه و دومين بخش آن را در سپتامبر ۲۰۲۰ اعمال کرد.

انگليس و آمريکا در مجموع در تحريمهاي همزمانشان در روز جهاني حقوق بشر، ۳۱ عامل را از بابت دست داشتن در موارد جدي نقض حقوق بشر تعيين کردند.

انگليس به موجب اين تحريمها سه فرد را به همراه واحد ويژه پاسخ سريع Terek در ارتباط با روسيه مورد تحريم قرار داد. انگليس همچنان در ونزوئلا نيز چند چهره رده بالاي امنيتي را شامل فرمانده گارد ملي اين کشور تحريم کرد.

انگليس در مورد گامبيا نيز به تحريم يحيي جامع، رئيس جمهور سابق اين کشور و همسر وي و همچنين مدير کل سابق سازمان اطلاعات آن پرداخته است.

انگليس همچنين در مورد پاکستان به تحريم انور احمد خان، يک مقام ارشد سابق پليس اين کشور پرداخت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar