فارس/ یکی از کارمندان سرکنسولگری ترکیه در یونان به اتهام جاسوسی برای آنکارا، بازداشت شده و وزارت خارجه ترکیه نیز این اقدام را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، یک مقام ارشد یونانی در این باره گفت، شخص بازداشت شده اصالتاََ یونانی است که امروز و بعد از یک هفته بازجویی، نهایتاََ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
این مقام یونانی به رویترز توضیح داد: «یک نفر در کنسولگری ترکیه در رودس فعالیت می‌کرد و نفر دوم روی یک کشتی مسافری که در خط رودس-کاستلوریزو حرکت می‌کرد، به عنوان آشپز مشغول به کار بود».
به وبگاه «سی‌اِ‌ن‌اِن ترک»، وزارت خارجه ترکیه نیز با انتقاد از این اقدام «تحریک‌آمیز» یونان، گفت: «ما بازداشت صباح‌الدین بایرام را در جریان تحقیقات مسئولان یونانی درباره احتمال جاسوسی، محکوم می‌کنیم».
گفته می‌شود این دیپلمات ترکیه‌ای از کشتی‌های نظامی یونانی که در دریای اژه تردد می‌کردند، عکس‌برداری کرده بود و به ظن جاسوسی بازداشت شده است.
روابط ترکیه با یونان مدتی است که بر سر مسئله ورود مهاجران و پناهجویان از خاک ترکیه به یونان  و اقدام آنکارا در اعزام کشتی‌های حفاری به شرق مدیترانه  به تیرگی گرویده و دو کشور همدیگر را به نقض حریم هوایی و دریایی هم متهم می‌کنند.
پیشتر رسانه‌های یونانی ترکیه را به اعزام جاسوس به اردوگاه‌های پناهجویان در خاک یونان برای دستگیری  مخالفان دولت اردوغان متهم کرده بودند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar