باشگاه خبرنگاران/ مقامات دولتی انگلیس در تلاش هستند تا دولت آمریکا را متقاعد به از سرگیری پرواز‌های میان ۲ کشور کنند.
 
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، انگلیس در تلاش است مقامات کاخ سفید را ترغیب کند پرواز‌های خود را به این کشور از سر بگیرند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه به نقل از یک منبع ناشناس اعلام کرد لندن در تلاش است تا واشنگتن را متقاعد نمایند تا پرواز‌های میان دو کشور از سر گرفته شود و محدودیت‌های پروازی را از میان بردارد. گفته می‌شود مقامات انگلیس با اعضای دولت دونالد ترامپ چندین دور گفتگو را صورت داده، اما تاکنون بیانیه‌ای رسمی در این خصوص صادر نشده است.

یک مقام دولتی انگلیس در این باره گفت شروع مجدد پرواز‌های میان دو کشور از اهمیت حیاتی برای بهبود اقتصادی انگلیس و ایالات متحده، صنعت هواپیمایی و اتباع انگلیسی برخوردار است. مقامات انگلیسی به دنبال حل این مسئله هستند.

در حال حاضر تنها سفر اتباع یا شهروندان آمریکایی از انگلیس و دیگر کشور‌های اروپایی مجاز شمرده می‌شود. در حالی که سایر کشور‌های اروپایی مرز‌های خود را به روی مسافران آمریکایی بسته اند، انگلیس شرط قرنطینه ۱۴ روزه را برای ورود به این کشور تعیین کرده است.

خبرگزاری بلومبرگ در ۱۰ دسامبر گزارش داد شورای امنیت ملی و مقامات شورای اقتصاد ملی آمریکا در حال بررسی امکان اجازه به مسافران از انگلیس، چندین کشور اروپایی و برزیل برای ورود به ایالات متحده هستند. پایگاه تلگراف پیشتر گزارش داد دونالد ترامپ احتمالا هفته آینده ممنوعیت سفر میان آمریکا و انگلیس را لغو می‌کند.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط دانشگاه جان هاپکینز تاکنون، ایالات متحده با بیش از ۱۷.۴ میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا و دست کم ۳۱۳ مورد مرگ ناشی از این بیماری کماکان در صدر کشور‌های دنیا قرار دارد. طبق گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا نیز در این قاره تقریباً ۷۰ میلیون مورد ابتلا به کرونا به ثبت رسیده که از این تعداد ۱.۶ میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar