تسنیم/ یک شبکه خبری آمریکایی از رشد فزاینده و بی‌سابقه موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالت کالیفرنیا از تعطیلات عیدشکرگزاری تاکنون خبر داده است.

به نقل از سی‌ان‌ان، روند فزاینده و چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالت کالیفرنیا از تعطیلات عیدشکرگزاری تاکنون موجب شده تا تعداد تلفات و بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان در این ایالت با افزایش بی سابقه‌ای روبرو شود.

بر اساس این گزارش، در اکثر مناطق ایالت کالیفرنیا بیمارستان‌ها با کمبود شدید ظرفیت خالی تخت‌های آی‌سی‌یو روبرو شده‌اند و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا فشار زیادی را به کادر بهداشت و درمان وارد کرده است.

مقام‌های ایالت کالیفرنیا تدابیر قرنطینه‌ای و محدودکننده شدیدی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده‌اند، آن هم در شرایطی که استفاده از واکسن کرونای شرکت فایزر آغاز شده است.

اول نوامبر میانگین هفتگی موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا به 4138 نفر رسیده بود ولی این رقم روز پنجشنبه گذشته به 38774 نفر رسیده است.

مقام‌های بهداشت و درمان ایالت کالیفرنیا روز پنجشنبه اعلام کردند که 379 نفر دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. این بالاترین رکورد فوتی‌های کرونا در کالیفرنیا در طول یک روز به شمار می‌رود. تاکنون بیش از 22 هزار نفر در کالیفرنیا بر اثر بحران شیوع ویروس کرونا جان باخته‌اند.

تاکنون بیش از 1.7 میلیون نفر در ایالت کالیفرنیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar