مهر/ مقامات ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین، مصر و اردن امروز شنبه در یک نشست سه جانبه در شهر قاهره گردهم می آیند.

به نقل از النشره، مقامات ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین، اردن و مصر امروز شنبه در شهر «قاهره» پایتخت مصر گردهم می آیند. قرار است در جریان این نشست سه‌جانبه آخرین تحولات فلسطین بررسی شود.

بر اساس این گزارش، «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن و «سامح شکری» وزیر خارجه مصر قرار است در نشست سه جانبه امروز در قاهره شرکت کنند.

النشره اعلام کرده است که پس از برگزاری این نشست سه جانبه، طرف های شرکت کننده در آن در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک شرکت می کنند. این نشست درحالی برگزار می شود که تشکیلات خودگردان فلسطین هنوز در اقدام خود در ازسرگیری همکاری های امنیتی با رژیم صهیونیستی تجدیدنظر نکرده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین اخیراً روابط و همکاری‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی را از سر گرفته است؛ اقدامی که اعتراض گروه‌های مقاومت را به دنبال داشت. در همین ارتباط، جنبش حماس تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین برای از سرگیری همکاری امنیتی با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. در بیانیه حماس آمده است که تشکیلات خودگردان با این اقدام تمام نتایج اجماع تاریخی دبیران کل گروه‌های فلسطینی را زیر پا گذاشت.

جنبش حماس این اقدام تشکیلات خودگردان را به مثابه خنجری به تلاش‌های ملی برای ایجاد شراکت ملی-راهبردی جهت مقابله با طرح موسوم به معامله قرن خواند. در عین حال، جنبش جهاد اسلامی نیز برقراری روابط مجدد بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی را کودتا علیه تمام تلاش‌ها برای شراکت ملی و هم پیمان شدن با دشمن برشمرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar