فارس/ رئيس‌جمهور آمريکا در سندي جديد دستور داده اثر تحريم‌هاي يکجانبه و چندجانبه روي مبارزه کشورها با ويروس کرونا مورد بررسي قرار گيرد.

«جو بايدن»، رئيس‌جمهور آمريکا در بخشي از دستوري که پنجشنبه صادر کرده خواستار بررسي اثر تحريم‌هاي يکجانبه و چند جانبه بر مبارزه کشورها با بيماري «کوويد-19» شده است.
سندي که روي کاخ سفيد قرار گرفته «رهبري جهاني آمريکا براي تقويت مبارزه بين‌المللي با کوويد-19 و تقويت آمادگي زيستي و ايمني جهاني» نام گرفته است.
يکي از بخش‌هاي اين سند به «کاهش تحريم‌ها»، در ارتباط با کوويد-19 اختصاص يافته است. بايدن دستور داده وزارتخانه‌هاي خارجه، خزانه‌داري و بازرگاني و نهادهاي زيرمجموعه وزارت بهداشت و همچنين «نمايندگي آمريکا براي توسعه بين‌المللي» (USAID) به بررسي تحريم‌هاي يکجانبه آمريکا و تحريم‌هاي چندجانبه پرداخته و ارزيابي خود را درباره اينکه آيا اين تحريم‌ها مانع مبارزه با کرونا مي‌شوند يا خير به او ارائه دهند.
بايدن از اين مشاورانش خواسته توصيه‌هايي را در اين خصوص و درباره اينکه آيا نيازي به تغيير رويکردها وجود دارد يا خير به او ارائه دهند.
پيش از اين «ژانت يلن»، گزينه پيشنهادي «جو بايدن» براي تصدي رياست وزارت خزانه‌داري آمريکا هم توضيحاتي درباره سياست‌هاي دولت جديد آمريکا در خصوص تحريم‌ها عليه ايران ارائه کرده بود.
يلن  در پاسخ مکتوب خود خطاب به نمايندگان سنا نوشته بود: «يلن در ادامه مي‌نويسد: «ايران تنها در صورت رعايت محدوديت‌هاي هسته‌اي از رفع تحريم‌ها بهرمند خواهد شد. علاوه بر اين، من چنانچه تأييد شوم، اطمينان حاصل خواهم کرد خزانه‌داري فعاليت‌هاي مهم خود براي مبارزه با حمايت ايران از تروريسم و نقض حقوق بشر را ادامه مي‌دهد.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar