فارس/ دادستان کل تگزاس در حال پيشبرد شکايت از رئيس‌جمهور جديد آمريکا به دليل متوقف کردن دستور ۱۰۰ روزه اخراج مهاجران «غير‌قانوني» است.

منابع آگاه بامداد امروز خبر دادند که «کِن پاکستون»، دادستان کل ايالت تگزاس روند شکايت از «جو بايدن»، رئيس‌جمهور جديد آمريکا را به دليل متوقف کردن دستور ۱۰۰ روزه اخراج مهاجراني که به گفته وي «غيرقانوني» هستند را آغاز کرده است.

به نوشته وبگاه خبري «آکسيوس»، دادستان کل ايالت تگزاس ضمن پيشبرد شکايت خود از بايدن، خواستار دستوري براي متوقف کردن اين اقدام وي به طور موقت شده است.

پاکستون مدعي شده که اين اقدام بايدن قانون اساسي آمريکا، قانون مهاجرت و قوانين اداري فدرال و همچنين توافقنامه ميان تگزاس و وزارت امنيت داخلي آمريکا را نقض مي‌کند.

اين در حالي است که «لئو فرسکو»، يکي از وکلاي امور مهاجرت به وبگاه خبري آکسيوس گفته که اين شکايت احتمالاً با شکست روبه‌رو مي‌شود زيرا يک قاضي نمي‌تواند اداره مهاجرت گمرک آمريکا را مجبور به اخراج شخص خاصي از کشور کند.

تگزاس يکي از ايالت‌هايي است که اکثر جمعيت آن هوادار جمهوريخواهان است. ترامپ در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰، در اين ايالت به پيروزي رسيد اما به طور کل وي نتوانست با کسب حد نصاب آراي الکترال به پيروزي در انتخابات دست يابد.

دستور منع اخراج مهاجران که بايدن در ساعات اوليه حضورش در کاخ سفيد صادر کرد، روز جمعه وارد فاز اجرايي شد.

بايدن در روزي که به عنوان چهل و ششمين رئيس‌جمهور آمريکا سوگند ياد کرد و وارد کاخ سفيد شد کار خود را با لغو اقدامات مهاجرتي دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور سابق کشورش آغاز کرد. وي دستور اجرايي ترامپ براي ممنوعيت سفر شهروندان از کشور‌هاي مسلمان را لغو و ساخت ديوار مرزي مکزيک را نيز متوقف کرد.

بايدن به وزارت امور خارجه دولتش دستور داده که صدور رواديد براي اتباع کشور‌هايي که با فرمان ترامپ تحت تأثير قرار گرفته بودند را آغاز کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar