ايسنا/ رئيس دموکرات کميته اطلاعات مجلس نمايندگان آمريکا از مدير اطلاعات ملي خواست تا گزارش مربوط به قتل جمال‌ خاشقجي، مقاله‌نويس روزنامه واشنگتن پست در سال 2018 ميلادي را از حالت طبقه‌بندي خارج کند.

به گزارش پايگاه آکسيوس، روزنامه واشنگتن پست گزارش داده که سازمان سيا با درجه بالايي از اطمينان به اين نتيجه رسيده است که محمد بن سلمان، وليعهد عربستان سعودي که يکي از متحدان نزديک دولت دونالد ترامپ، رئيس جمهور سابق آمريکا بود، دستور قتل جمال خاشقجي را صادر کرده بود. دولت ترامپ هرگز اين گزارش را به صورت عمومي منتشر نکرد.

تحقيقات سازمان ملل در سال 2019 ميلادي درباره مرگ خاشقجي نيز به اين نتيجه رسيد که اين روزنامه‌نگار توسط ماموران محمد بن سلمان به قتل رسيده است.

آوريل هينس که روز چهارشنبه راي سنا را براي انتصاب به عنوان مدير اطلاعات ملي آمريکا به دست آورد، در جلسه تاييد صلاحيتش متعهد شد تا اين گزارش را منتشر کند.

آدام شف، رئيس کميته اطلاعات مجلس نمايندگان آمريکا در توييتي نوشت: قتل وحشيانه جمال خاشقجي در حقيقت حمله‌اي به حقوق بشر بود. اما دولت ترامپ به مدت يک سال از انتشار عمومي اين گزارش درباره مجرميت عربستان سعودي امتناع کرد. من از آوريل هينس مي‌خواهم تا اين گزارش را از حالت طبقه‌بندي خارج کند. بايد عدالت و پاسخگويي وجود داشته باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar