ايسنا/ صدها تن در اعتراضات گسترده در چند شهر در شرق دور روسيه در حمايت از الکسي ناوالني شرکت کرده‌اند و چندين مورد درگيري معترضان با پليس و بازداشت شرکت کنندگان نيز گزارش شده است.

مقام‌هاي محلي به خبرنگار خبرگزاري اسپوتنيک گفتند که حدود ۵۰۰ تن در اعتراضات خياباني در ولاديووستوک و ۲۵۰ تن ديگر در خاباروفسک در شرق دور روسيه شرکت داشتند. همچنين تعداد دقيق بازداشتي‌ها مشخص نشده است.

در حاليکه اکثر معترضان به صورت صلح آميز در اين اعتراضات حضور داشته و شعارهاي ضد دولتي مي‌دادند، پليس نسبت به غيرقانوني بودن اين اعتراضات هشدار داده و چندين مورد درگيري بين معترضان و نيروهاي پليس صورت گرفت و به بازداشت چندين معترض ختم شده است.

خبرنگار اسپوتنيک در ولاديووستوک گزارش کرد که يک معترض آتشي به پا کرد و سايرين نيز به سوي ماموران پليس گلوله‌هاي برفي پرتاب مي‌کردند.

در ويدئويي ديگر آمده که مردي جوان به سوي مامور پليس مشتي حواله کرده و سپس از صحنه گريخت.

مقام‌هاي محلي و پليس نسبت به شرکت در اين اعتراضات بدون مجوز هشدار داده و علت آن را محدوديت‌هاي کرونايي درباره برگزاري تجمعات مردمي دانستند.

هواداران ناوالني گفته‌اند که امروز در بيش از ۶۰ شهر مختلف دست به تظاهرات مي‌زنند.

يوليا، همسر ناوالني گفته است در تظاهرات مسکو "براي خودم، براي او، براي فرزندانمان، براي ارزش‌ها و آرمان‌هايي که داريم" شرکت خواهد کرد.

اين اعتراضات در پي دستگيري الکسي ناوالني، منتقد روسي برگزار شده است.

ناوالني در پي بازگشت از آلمان در فرودگاه بين‌المللي مسکو به اتهام نقض آزادي مشروط بازداشت شد. اين چهره اپوزيسيون و همکارانش درخواست اعتراضات امروز (شنبه) را پس از آغاز بازداشت ۳۰ روزه وي داده بودند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar