فارس/ دادسراي جنايي در عدن به دستور مستقيم ائتلاف سعودي متجاوز به يمن، مفتي داعش را آزاد کرد.

منابع آگاه مي‌گويند که دادسراي جنايي در عدن به دستور مقامات مسئول در دولت جديد «عبدربه منصور هادي» در اين شهر بنا بر دستورات صادره از سوي ائتلاف متجاوز به يمن، جمعه شب (22 ژانويه) مفتي داعش را آزاد کردند.

به نوشته پايگاه خبري يمني «YNP»، منابع آگاه مي‌گويند که سرانجام ائتلاف سعودي موجب آزادي «ابوبکر البريکي» که در بسياري از جنايات تروريستي مشارکت داشته، شد و اين عضو خطرناک داعش در روز تعطيل رسمي آزاد شد.

به گفته اين منابع، «سامح الزوکا» از اعضاي دادسراي کيفري عدن به عنوان معاونت اين دادسرا در ۱۸ ژانويه جاري انتخاب شد  تا در نخستين ماموريتش، البريکي را در روز تعطيل رسمي آزاد کند. وي از سرکرده‌هاي داعش و مفتي آن براي انجام حملات تروريستي متعدد در عدن، لحج، ابين و تعز بود که در سال ۲۰۱۰، پس از برنامه‌ريزي براي انفجار ورزشگاه «۲۲ مي» در جريان مسابقات جام قهرماني خليج فارس دستگير شده بود.

کشورهاي ائتلاف سعودي متجاوز به يمن، از زمان حمله به اين کشور تاکنون، علاوه بر حمايت  از القاعده و داعش با پول، سلاح، پشتيباني لجستيک، مراقبت‌هاي پزشکي و تسهيل در حرکت  آن، پوشش هوايي نيز براي فعاليت‌هاي تروريستي آنها فراهم کردند.

پيشتر، وزارت خارجه دولت نجات ملي يمن با ارائه جديدترين دستاوردها عليه القاعده و داعش طي عمليات نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي در اين کشور و روابط  اين دو گروه تروريستي با کشورهاي متجاوز و خائن عليه يمن، به سازمان ملل و شوراي امنيت نامه‌هاي جداگانه‌اي فرستاده بود.

«مهدي المشاط» رئيس شوراي عالي سياسي يمن نيز با بيان اينکه جامعه بين المللي به وجود القاعده و داعش در بدنه دولت مستعفي يمن واقف است، گفت سازمان ملل بايد مواضع منطقي در چارچوب احترام به شرافت،حاکميت و منافع يمن اتخاذ کند به گونه‌اي که صلح و امنيت بين المللي را استحکام بخشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar