فارس/ يک قاضي فدرال از وزارت خزانه‌داري آمريکا درخواست کرد پيش از تحويل گزارش مالياتي رئيس جمهور سابق آمريکا به مجلس نمايندگان، وکلاي او را مطلع کند.

يک قاضي فدرال آمريکا روز جمعه با صدور يک حکم موقت از وزارت خزانه‌داري درخواست کرد ۷۲ ساعت پيش از انتشار گزارش مالياتي «دونالد ترامپ» رئيس جمهور سابق آمريکا، مراتب آن را اطلاع دهند.
به نوشته پايگاه خبري «هيل»، «ترور مک‌فيدن» قاضي فدرال حوزه قضايي واشنگتن دي‌سي که توسط ترامپ در اين مقام منصوب شده است از اين وزارتخانه و آژانس خدمات درآمدهاي داخلي درخواست کرد سه روز قبل از تحويل گزارش مالياتي ترامپ به کميته مسيرها و روش‌هاي مجلس نمايندگان آمريکا، وکلاي او را مطلع کنند.
با اتمام دولت ترامپ، وزارت خزانه‌داري تحت اختيار «جو بايدن» رئيس جمهور دموکرات آمريکا قرار دارد و برنامه‌ريزي رسيدگي به درخواست دموکرات‌هاي مجلس نمايندگان درخصوص گزارش مالياتي ترامپ را بر عهده دارد.
وکلاي ترامپ ابراز نگراني کرده‌اند که دولت بايدن مي‌تواند بدون اخطار قبلي و دادن مهلت به آن‌ها براي ارائه دعوي خود، اين درخواست مجلس نمايندگان را اجابت کند.
با اين حال يکي از مقامات وزارت دادگستري آمريکا گفته است تنها دو روز از ورود بايدن به کاخ سفيد مي‌گذرد و مشخص نيست که در اين مدت زمان اندک تصميمي در اين خصوص اتخاذ شده باشد.
سال ۲۰۱۹ کميته مسيرها و روش‌هاي مجلس نمايندگان با اشاره به اينکه مجلس نمايندگان براي وضع قوانين مخصوص ماليات روساي جمهور بايد به گزارش مالياتي ترامپ دسترسي پيدا کند، عليه وزارت خزانه‌داري به خاطر ممانعت از اين اقدام شکايت تنظيم کرده بود.
در آن زمان وزارت خزانه‌داري هدف مجلس نمايندگان را چيزي فراتر از تلاش براي قانون‌گذاري در اين زمينه توصيف کرده بود.
شبکه «سي‌اِن‌اِن» پيش‌تر گزارش کرده بود، پرونده‌هاي قضايي زيادي پيرامون قانون‌شکني‌هاي ترامپ چه قبل از رياست جمهوري و چه بعد از آن وجود دارد اما در حال حاضر دستکم شش پرونده عليه او در جريان است که قضات مربوطه، ادامه رسيدگي به آن‌ها را به بعد از خروج وي از کاخ سفيد موکول کرده‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar