تسنیم/ وزیر بهداشت آلمان در سخنانی گفته است که در تلاش برای غلبه بر بزرگترین بحران تاریخ جمهوری فدرال آلمان است و از امروز حضور پلیس در فرودگاه‌های مهم آلمان برای کنترل مسافران تشدید می‌شود.

"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان در گفتگویی با نشریه "بیلد" آلمان برای نامزدی "آرمین لاشت"، رئیس جدید حزب دموکرات مسیحی برای صدر اعظمی آینده آلمان تبلیغ کرده و وی را نامزد طبیعی برای این مقام در کشورش ارزیابی کرد.

به صورت رسمی قرار است نامزد صدر اعظمی آلمان از اتحادیه احزاب متحد مسیحی در ماه مارس تعیین و اعلام شود.

وزیر بهداشت آلمان در این گفتگو همچنین بر مسئولیت خود برای مبارزه با بحران کرونا تاکید کرده و گفت: در سال 2018 آماده بود برای ریاست حزب دموکرات مسیحی نامزد شود. وی افزود: اما امروز تمرکز من روی این مسئله است که بر بزرگترین بحران تاریخ جمهوری فدرال آلمان غلبه کنم.

وزیر بهداشت آلمان همچنین عرصه سیاسی و شهروندان را برای آمار بالای مبتلایان و مرگ های کرونایی در موج دوم مسئول دانسته و در نظر گرفتن حقوق خاص برای افراد واکسینه شده که اخیرا از طرف وزیر امور خارجه مورد حمایت قرار گرفته را هم رد کرد.

کرونا همچنان در آلمان جولان داده و قربانی می گیرد.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 12257 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 349 مرگ کرونایی جدی خبر داد.

داروی ضد کرونای جدید در آلمان به عنوان اولین کشور اروپایی استفاده می شود

وزیر بهداشت آلمان برای آلمان یک داروی ضد کرونای جدید بر مبنای آنتی بادی را خریداری کرده است. آلمان به عنوان اولین کشور اروپایی این دارو را مورد استفاده قرار می دهد.

گفته می شود "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور سابق آمریکا هم بعد از ابتلا به این بیماری با این دارو درمان شد.

پلیس آلمان هم از امروز در فرانکفورت، بزرگترین فرودگاه آلمان کنترل های پرواز برای مسافرانی که از مناطق پر خطر کرونایی به این کشور وارد می شوند را بر عهده می گیرد. همچنین در فرودگاه مونیخ هم حضور پلیس برای این کنترل ها تشدید می شود.

در شهر ارفورت مرکز ایالت تورینگن آلمان هم اعتراضاتی علیه محدودیت‌های کرونایی برگزار شد. پلیس از نقض قواعد کرونایی از طرف برخی معترضان خبر داد. ایالت تورینگن آلمان در زمان حاضر منطقه‌ای با بیشترین آمار ابتلا به کرونا در آلمان است.

ویروس جهش یافته انگلیسی همچنان در آلمان جولان می دهد و بعد از کشف تعداد زیادی از موارد آلودگی به این ویروس در کلینیک مهم هومبولت برلین این کلینیک هم اعلام کرده است که دیگر بیمار نمی‌پذیرد.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 2137689 نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده و 52536 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar