ایرنا/ دیوان عالی آمریکا حکم دسترسی دادستان نیویورک به اسناد و مدارک مالیاتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق این کشور را صادر کرد؛ اقدامی که می تواند برای ترامپ بسیار گران تمام شود.

به گزارش تارنمای سی ان ان، ترامپ همیشه به شدت برای جلوگیری از دسترسی دادستان ها به اسناد و مدارک مالیاتی خود تلاش می کرد و حالا افشای این اسناد نزد مقامات قضایی آمریکا می تواند برای ترامپ هزینه های زیاد داشته باشد و به ضررش تمام شود.
این حکم به این معناست که از این پس ترامپ نخواهد توانست با تلاش رای محرمانه و پنهان نگهداشتن این اوراق، مانع از تحقیق هیئت منصفه فدرال درباره پرداخت مبالغ غیرقانونی مانند حق السکوت و رشوه و دیگر مسائل، دیگر شود. دفتر دادستانی حوزه نیویورک پیش بینی کرد که تا چند روز دیگر به این اسناد دسترسی یابد.
حکم روز دوشنبه دیوان عالی، بدون اظهارنظر یا ابراز مخالفت صادر شده است. 
احضاریه دادستانی نیویورک که شامل اسناد و مدارک مالی مربوط به مالیات های پرداخت از ژانویه ۲۰۱۱ تا اوت ۲۰۱۹ می باشد، با به کارگیری مایکل کوهن وکیل پیشین ترامپ توسط سازمان ترامپ و پرداخت رشوه و حق السکوت به ۲ زن که مدعی داشتن روابط نامشروع با ترامپ بوده اند، ارتباط دارد.
با وجود احتمال ادامه مبارزه وکلای شخصی ترامپ برای درخواست تجدیدنظر در این حکم، این واقعیت که این اسناد توسط شرکت حسابداری مازارس  وابسته به او انتشار خواهد یافت، به صورت موثری این اختلاف و منازعه را پایان می دهد.
ترامپ در بیانیه ای ادامه تحقیقات دادستان نیویورک را تداوم بزرگ ترین توهم سیاسی در تاریخ آمریکا دانست.
دوره ریاست جمهوری پرجنجال و حاشیه ترامپ با بازنده شدن او در انتخابات سوم نوامبر ۱۳ (آبان ماه)، در ۲۰ ژانویه (اول بهمن ماه) به پایان رسید و کاخ سفید را به جو بایدن رقیب دمکرات خود واگذار کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar