ایرنا/ رسانه های صهیونیستی از آغاز جلسات محاکمه « بنیامین نتانیاهو » نخست وزیر این رژیم دو هفته پس از انتخابات اسرائیل خبر دادند.

بنا به اعلام امروز ( سه شنبه ) شبکه تلویزیون i۲۴ رژیم صهیونیستی، دادگاه مرکزی این رژیم در قدس روز دوشنبه ۵ آوریل (۱۶ فروردین ۱۴۰۰) را زمان شروع استماع اظهارات شاهدان در دادگاه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل که به فساد مالی متهم است، تعیین کرد.  
«نتانیاهو» اولین نخست وزیر در مسند رژیم صهیونیستی است که با اتهام پذیرش هدایای لوکس و تلاش برای اعطای تسهیلات سازمان یافته به رسانه‌های با نفوذ در ازای پوشش تبلیغاتی به سود خود روبرو است.
بر اساس این گزارش، در جلسه کوتاهی که ۸ فوریه (۲۰ بهمن) برگزار شد T نتانیاهو در دادگاه مرکزی رژیم صهیوینستی در قدس حاضر شد و اتهامات فساد مالی علیه خود را رد کرد و وکلای وی دلایل خود  مبنی بر بی‌گناهی نخست وزیر رژیم اسرائیل را ارائه کردند.
آن‌ها اظهار داشتند که تحقیقات تا حدی فاقد اظهارات لازم است. در همین حال قضات گفتند که این به هیچ وجه از صحت روند قضایی نمی‌کاهد.
نتانیاهو با بیان اینکه فکر نمی‌کنم که آن‌ها (قضات) قبل از انتخابات با سرعت به مرحله شواهد برسند، افزود: این یک دخالت تایید شده در انتخابات تلقی خواهد شد.
دادگاه دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که در این پیوند هر هفته سه جلسه ( دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه) بدون مشخص کردن مدت زمان جلسات، برگزار خواهد کرد.
از جمله اتهامات مطرح شده علیه نتانیاهو، دریافت رشوه به ارزش ۷۰۰ هزار شیکل (واحد پول رژیم صهیونیستی ) معادل ۲۱۳ هزار دلار  از «  آرنون میلچان» فیلمساز اسرائیلی هالیودی و ۲۵۰ هزار شیکل معادل ۷۲ هزار دلار از «جیمز باکر» میلیاردر استرالیایی است. 
«زد و بند» با اصحاب رسانه از جمله «یدیعوت آحرونوت» روزنامه پرفروش اسرائیل به منظور ارائه چهره خوشآیندی از وی و خانواده‌اش از دیگر اتهامات نتانیاهو مطرح شده است. 
نخست وزیر رژیم اسرائیل همچنین متهم به زد و بند با سایت خبری صهیونیستی « والا» وابسته به گروه «بیزیک» متعلق به «شائول ایلوویچ» در ازای دریافت خدمات و تسهیلات دولتی است. 
قوانین رژیم اسرائیل به هیچ وجه به نخست وزیر مصونیت قضایی اعطا نمی‌کند اما در صورت محکومیت، وی تا زمانی که تمام فرآیند قضایی تمام نشده باشد، مجبور به استعفا نخواهد شد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی سال گذشته در سه پرونده به کلاهبرداری، نقض اعتماد عمومی و قبول رشوه متهم شد. برخی از اسرائیلی‌ها در ماه‌های اخیر با برگزاری اعتراض‌های هفتگی خواستار استعفای نتانیاهو به دلیل این اتهامات شده‌اند و از نحوه مدیریت او در همه‌گیری کرونا نیز انتقاد کرده‌اند.
نتانیاهو از سال ۲۰۰۹ به‌عنوان نخست وزیر اسرائیل در قدرت است و در دو سال گذشته با برگزاری سه انتخابات پر سر و صدا همچنان قدرت را در اختیار دارد.
آخرین ائتلاف حزب وی در ماه دسامبر گذشته سقوط کرد و او خود را برای انتخابات پارلمانی ۲۳ مارس آماده می‌کند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar