تسنیم/ مردم ناحیه البغدادی در استان الانبار خشم و نفرت خود را از وجود پایگاه نظامیان آمریکایی در نزدیکی محله‌های مسکونی ابراز کرده و خواستار اخراج اشغالگران شدند.

شیخ محمد العبیدی یکی از بزرگان ناحیه البغدادی در استان الانبار گفت: ساکنان ناحیه البغدادی در شهرستان هیت در غرب الانبار که در نزدیکی پایگاه هوایی عین الاسد قرار دارد، از حضور نظامیان آمریکایی در این پایگاه خشمگین هستند و حضور آنها را تهدیدی برای امنیت خود می‌دانند، همانطور که قبلا چنین اتفاقی افتاد و بالگردهای آمریکایی، نیروهای امنیتی و حشد عشایری را هدف حملات خود قرار دادند .
العبیدی خاط رنشان کرد حضور نظامیان آمریکایی در مناطق نزدیک به محله های مسکونی، امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند و به همین سبب از دولت مرکزی می‌خواهیم برای حفظ امنیت و سلامت شهروندانش، نظامیان آمریکایی را اخراج کنند، چرا که نیروهای امنیتی قادر به حفظ امنیت و ثبات مناطق آزاد شده هستند و نیازی به کمک گرفتن از نظامیان بیگانه ندارند.
پایگاه هوایی عین الاسد در غرب الانبار همچنان شاهد حضورو نظامیان آمریکایی است که اقدامات آنها تا کنون باعث شهید و زخمی شدن شماری از شهروندان بی دفاع شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar