ايسنا/ ارتش رژيم صهيونيستي اعلام کرد در تازه‌ترين نشان افزايش همکاري با کشورهاي يونان و قبرس، رزمايش دريايي مشترکي را با اين کشورها که همگي ترکيه را رقيبي در درياي مديترانه تلقي مي‌کنند، انجام داده است.

به نقل از آسوشيتدپرس، ارتش رژيم صهيونيستي اعلام کرد رزمايش "نوبل دينا" که تحت هدايت اين رژيم انجام و شامل فرانسه هم شده، اقدامات ضدزيردريايي، سناريوهاي جست‌وجو و نجات و سناريوي شبيه‌سازي نبرد بين کشتي‌ها را پوشش داده است.

دريادار "ايال هارل"، رئيس عمليات نيروي دريايي رژيم صهيونيستي اظهار کرد: طي هفته گذشته، نيروي دريايي رزمايش بزرگ مقياسي را هدايت کرد که در آن‌ها قابليت‌هاي جنگ زير آب، جست‌وجو و نجات، اسکورت کاروان و نبرد سطح آب پياده‌سازي شد.

وي افزود: اين رزمايش‌ها در تقويت ارتباط نيروي دريايي با ناوگان‌هاي خارجي که داراي منافع مشترکي با ما هستند، از اهميت بالايي برخوردار است.

رژيم صهيونيستي، يونان و قبرس در ماه‌هاي اخير چندين گام‌ براي تحکيم روابط، از جمله پيشبرد برنامه‌ها براي ساخت کابل برق زير دريايي ۲ هزار مگاواتي و خط لوله گاز زيردريايي به طول هزار و ۹۰۰ کيلومتر برداشته‌اند. وزراي دفاع ۳ طرف در ماه نوامبر ديدار و موافقت کردند همکاري نظامي بين همديگر را افزايش دهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar